Ödenek tamam, gözler İLBANK’ta

2019 Yılı (KAP) Katı Atık Programı’na alınan Bartın Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapım işi için bütçeden 11 milyon 406 bin 287,50 TL ödenek tahsis edildi.
Bu haber 2019-10-07 09:06:02 eklenmiş ve 752 kez görüntülenmiştir.

 

Geçtiğimiz hafta, Bartın’ın en önemli sorunlarından biri olan İnkumu çöplüğünün geleceğini de yakından ilgilendiren ve uzun yıllardır “ha yapıldı”, “ha yapılacak” tartışmalarının yaşandığı Bartın Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Bartın Valiliği, sosyal medyadaki hesabı aracılığıyla Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ne ilişkin ödenek sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Bartın Valisi Sinan Güner’in yakından takip ettiği ilimiz için önemli projelerin bayında gelen ve içinde bulunduğumuz yılın başından bu güne kadar 1. 2. 3. ve 4. etap projeleri yapılıp onaylanan Bartın Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapım işi, 2019 Yılı (KAP) Katı Atık Programı’na alındı. Bartın Valiliği, 2019 bütçe yılına mahsus 11 milyon 406 bin 287,50TL ödenek tahsis edildiği, bundan sonraki süreçte gözlerin projeyi ihaleye çıkaracak olan İLBANK’a çevrildiğini bildirdi.

Proje hayata geçtikten sonra turizm merkezlerimizden biri olan İnkumu beldemizin tepesindeki ormanlık alanda düzensiz depolama şeklinde kullanılan Bartın çöplüğü de kapatılarak bulunduğu bölgenin rehabilitasyonu ve sonrasında da seyir terası ya da farklı bir şekilde manzarasından faydalanılmak üzere turizmin hizmetine açılması sözkonusu olabilecek.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Sinan Güner İLBANK
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi