Girişimci öğrenciler şirket kurdu!

Bartın Üniversitesi (BÜ) Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde okuyan 3 girişimci öğrenci şirket kurarak, havacılık ve savunma sanayine yönelik çalışmalar yapmaya başladı.
Bu haber 2019-10-05 12:39:40 eklenmiş ve 333 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Müge Bozkurt, Fırat Akgün ve Tevfik Karademir kendi şirketlerini kurdu. Girişimci öğrenciler, havacılık ve savunma sektörüne yönelik çalışmaların yapılacağı şirketleri için hazırladıkları “Dış Cephe Otomasyon Makinesi Tasarım ve Geliştirmesi” isimli projeleri ile KOSGEB’den destek almayı da başardılar.

 

En büyük teşvik hocalardan

 

“Daiplo Tasarım Mühendislik Danışmanlık Havacılık ve Savunma Sanayi” isimli şirketi kuran öğrencilerden Müge Bozkurt, eğitim-öğretim hayatının her alanında yanlarında olan bölüm hocalarının edindikleri tüm tecrübeler için büyük gayret sarf ettiklerini belirtirken, “Bizlerle birlikte tüm öğrenci arkadaşlarımızı üretme, araştırma ve geliştirme noktasında teşvik edip, yüreklendirdiler. Şirket kurmamızda da yine aynı desteği gördüğümüz saygıdeğer hocamız, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Cahit Karaoğlanlı’nın yol göstericiliğinde Dr. Öğretim Üyesi Derviş Özkan’ın yer aldığı ‘Dış Cephe Otomasyon Makinesi Tasarım ve Geliştirmesi’ isimli projeyle KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon destek programına başvuru yaptık. Başvurumuzun olumlu karşılanması sonucunda da aldığımız destek ile kendi şirketimizi daha öğrenciyken kurma fırsatı bulduk. Bizlere olan yakın ilgileri ve katkılarından dolayı tüm hocalarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Hayallerini hayata geçirmek iistiyorlar

 

Yaratıcı projelerle sektörde öncü olmayı hedeflediklerini kaydeden Bozkurt, “Edindiğimiz tecrübelerle havacılık ve savunma sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. Özgün ve yaratıcı olanı cesaret, sabır ve tutkuyla yapmak istiyoruz” diyee konuştu. Bozkurt, kurdukları şirketin Ar-Ge, tasarım, yazılım, makine, havacılık ve savunma sanayi alanlarında faaliyet göstereceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca hazırlanan ‘Dış Cephe Otomasyon Makinesi Tasarım ve Geliştirmesi’ isimli proje kapsamında şirket bünyesinde yapılacak çalışmalarla, inşaat sektöründeki dış cephe işlemleri robotik olarak gerçekleştirilmesi sağlanarak, ölümlü iş kazalarının yüzde 95 oranında önüne geçilmesi öngörülüyor.

 

Rektör, öğrencileri tebrik etti

 

Girişimci öğrencileri tebrik eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise “Dünyadaki en pahalı yatırımın insana yapılan yatırım olduğu günümüzde, rekabet artık hiç olmadığı kadar üst seviyededir. Bunun farkında olarak bizler de deneyimli akademik kadromuzla verdiğimiz öğrenimin yanı sıra, öğrencilerimizi kariyer ve gelecek planları noktasında da destek oluyoruz. Girişimcilik dersleriyle 81 ilden ve birçok ülkeden Bartın’a gelerek bizleri tercih eden öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya gayret gösteriyoruz” derken, henüz öğrencilikleri devam ederken kendi şirketlerini kurma başarısı gösteren öğrencilerini tebrik etti. Rektör Uzun, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

ETİKETLER : kosgeb girişimci öğrenciler mügebozkurt fıratakgün tevfikkarademir
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi