Vali, komisyon toplantısına başkanlık etti

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı, Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2019-10-03 17:07:25 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) -  Valilik Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Müdürleri, Merkez ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“Okuma Yazma Seferberliği”ne ilişkin kursların devamına karar veren Komisyon, İl İstihdam Kurulu kararlarına göre meslek edindirici kursların planlanmasına, istihdama yönelik  mesleki ve teknik kurslara kamu kurum ve kuruluşlarınca araç, ekipman ve yer konusunda yardımcı olunmasını da kararlaştırdı. Komisyonda ayrıca; kadınlar, engelliler ve yaşlı bireylere yönelik olarak Bartın Valiliği tarafından sürdürülen projelerde eğitim desteğinin Hayat Boyu Öğrenme kurumlarınca verilmesi de karara bağlandı.

Komisyona başkanlık eden Vali Güner, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi’nin hassasiyetle sürdürülmesi yönünde talimat verirken, ilimizin kültürel ve turizm değerlerinin katma değer yaratacak şekilde öne çıkarılmasına ilişkin projelerin artırılmasına yönelik faaliyetlerin devam ettirilmesini de istedi.

Toplantı, paydaşların görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

ETİKETLER : hayat boyu öğrenme toplantı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi