Akın: “Engelsiz sanat evi çok önem verdiğimiz biz projeydi”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi tarafından 2 Şubat 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2019-10-03 17:03:56 eklenmiş ve 217 kez görüntülenmiştir.

 

Haber Merkezi -  Engelsiz Sanat Evi projesine çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Akın, “Daha önce down sendromlu çocuklarımız ve engelli kardeşlerimiz için Umut Kafe projesini hayata geçirmiştik. Güzel bir proje olmuştu. Daha sonra ise 2018 yılında bir diğer projemiz olan Engelsiz Sanat Evi projemizi başlattık. Daha önce eski mezbahane binası olarak kullanılan ve uzun yıllar atıl vaziyette kalan bu binamızın 2018 yılında tadilat çalışmalarına başladık. Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalar kapmasında 180 metrekare inşaat alanı çevresiyle 700 metrekare civarında olan bu binamızı dizayn ederek 02.02.2019 tarihinde hizmete sunduk. Engelsiz Sanat Evi çok önem verdiğimiz biz projeydi. Bugün itibariyle 29 otizmli, 2 işitme engelli, 1 görme engelli,  3’ü down sendromlu olmak üzere 13 zihinsel engelli ve 4 bedensel engelli olmak üzere 50 civarında özel eğitim gerektiren çocuğumuz buradan faydalanıyor. Burada 2 eğitmenimiz var. Ekim ayında eğitmen sayısını 4’e çıkarmak istiyoruz. Ayrıca Engelsiz Sanat Evimize gönüllü eğitmenlerimizde destek veriyorlar. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Burada yüzme, tenis, atletizm, bisiklet sürme, gibi sporların yanı sıra, bireysel eğitim desteği ve günlük yaşam becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler veriliyor. Öğrencilerimiz burada almış oldukları eğitimlerle kimseye muhtaç kalmadan, nasıl ayakta duracaklarını öğreniyorlar. Allah nasip ederse bu projenin daha büyük ve daha kapsamlısını yapmak istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalara başladık.  2000 yılında ilimize Umut Okulu açılmıştı. O yıllarda bende yönetimde görev almıştım. Bu konularının ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Devletimizin vermiş olduğu desteklere Bartın Belediyesi olarak bizlerde yapmış olduğumuz projelerle katkı sağmaya çalışıyoruz.” dedi.

Başkan Cemal Akın, açıklamalarının ardından Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün, EYBEY Medya ve Yayımcılık Tic. Ltd. Şti. Sahibi Mustafa Ahmet Oktay, Anadolu Ajansı Temsilcileri Selim Bostancı, Birkan Ural ve dernek üyeleri ile birlikte sohbet etti.

 

 

ETİKETLER : belediye engelsiz sanat evi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi