2020-2024 yıllarını kapsayan 5 Yıllık Stratejik Plan, İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları’nın ikinci birleşiminde onaylandı.
Bu haber 2019-10-03 16:35:44 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.

 

Eren Sarıkaya

Bartın İl Genel Meclisi, Ekim Ayı Toplantıları’nın ikinci birleşimi için geçtiğimiz gün Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplandı. İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin ile daire müdürleri katıldı.

İl Genel Meclisi  Ekim Ayı Toplantılarının ikinci birleşiminde stratejik plan oy birliğiyle kabul edilerek onaylandı. Bartın’ın gelişmesi ve büyümesi için önceliklerinin doğru belirlenmesi gerektiğini söyleyen Meclis Başkanı Dursun, yapılan çalışmalarla ortaya konulan 5 yıllık hedefleri son derece önemsediklerini dile getirerek Meclis’te yapılan genel görüşmelere katkı vermeleri açısından Özel İdare’nin tüm müdürlüklerini stratejik plan çalışmalarına dahil ettiklerini söyledi. 

Eylül ayı Meclis Toplantıları’nda gündeme alınan 2020-2024 yıllarını kapsayan 5 Yıllık Stratejik Planın ihtisas komisyonlarına havalesinin ardından, komisyon çalışmalarının tamamlanarak raporların Ekim Ayı Toplantılarının başında Meclis Başkanlığı’na ulaştığını söyledi.

Yapılan genel görüşmelerin son derece olumlu geçtiğini ve bu görüşmeler esnasında gerekli ilavelerin de yapıldığını belirten Dursun, Bartın’ı büyütecek ve geliştirecek 5 yıllık hedeflerin belirlendiğini söyledi.

5302 Sayılı Yasa’nın Özel İdarelerin kamu kurumları içerisinde bulunan paydaş kurumlarıyla birlikte bu hedeflere ulaşacak olmalarının asıl başarıyı getirecek en önemli unsur olduğunu dile getiriren Meclis Başkanı Dursun, “Bizler 7. Dönem Meclisi olarak tüm kamu kurumlarımız ile büyük bir koordine içerisinde Bartın’ımızı geleceğe taşıyacak hedefleri önümüze koyarak halkımızın çok daha mutlu ve konforlu yaşadığı bir şehri ortaya çıkarma gayretimiz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Stratejik Plan çalışmaları kapsamında destek veren başta Vali Sinan Güner olmak üzere, ihtisas komisyon çalışmalarına ve Meclis’teki genel görüşmelere katkı veren tüm İl Genel Meclis Üyeleri ile daire müdürlerine teşekkür eden Dursun, İl Genel Meclisi’nce belirlenen ‘2020-2024 Yıllarını Kapsayan 5 Yıllık Stratejik Plan’ın Bartın’a hayırlı olmasını diledi.

 

ETİKETLER : il genel meclisi toplantı stratejik plan
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi