Kasiyerlerin korkulu rüyası yakalandı

Bartın Zonguldak ve Karabük başta olmak üzere büyük alış veriş mağazalarındaki kasiyerlerin korkulu rüyası haline gelen dolandırıcı, Bartın Emniyet müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ısrarlı takibinden kaçamadı. Karabük’te yakayı ele veren dolandırıcı, bunun kendisinde bir hastalık haline geldiğini belirtirken, pişman olduğunu söyledi ve mağdur ettiği kasiyerlerin zararlarını karşılayacağını söyledi.
Bu haber 2019-10-02 09:25:30 eklenmiş ve 951 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Asayiş Şube ekipleri bir süredir bölgemizdeki büyük mağaza ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra güzergahı üzerindeki BİM, A101, ŞOK ve benzeri marketleri kendisine hedef olarak seçen bir dolandırıyı daha yakaladı. Polisin verdiği bilgiye göre alış veriş için girdiği yerlerden 15-20 TL’lik ürün, genellikle sigara, alan bir şahıs, para üstü olarak kendisine verilen 50 TL’yi el çabukluğu sayesinde cebindeki 5 TL ile değiştirerek kendisine eksik para verildiğini söyleyip kasiyerlerden haksız para alıyordu. Bu yöntemle şimdiye kadar ülke genelinde pek çok kasiyeri dolandıran 1970 Razgrad doğumlu E.K. Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü’nün çalışmaları neticesinde Karabük’te suç üstü yakalandı.

 

 

Yapılan incelemede Bartın, Zonguldak ve Karabük’te pek çok yerde benzer dolandırıcılık yöntemi ile insanları mağgdur ettiği belirlenen şüpheli, Emniyet’teki sorgusunda dolandırıcılığın kendisinde artık bir hastalık haline geldiğini, yapmak istemediğini ancak vaz geçemediğini belirtirken, çok pişman olduğunu ve kasiyerlerin zararlarını karşılamaya hazır olduğunu söylediyse de kurtulamadı. Polis, sorgusunun ardından adli makamlara sevkettiği şüphelinin aracında yaptığı aramada da dolandırıcılık eylemlerinden emlde ettiği sanılan onlarca paket sigaraya da el koydu. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Karabük kasiyer dolandırıcı
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi