Yozgat Bozok Üniversitesi’nin açılış dersini Prof. Aral verdi

Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa M. Aral Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katılarak üniversitenin açılış dersini verdi.
Bu haber 2019-10-01 09:06:10 eklenmiş ve 596 kez görüntülenmiştir.

 

YOBÜ 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Yozgat Valisi Kadir Çakır, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, il yöneticileri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

 

 

Rektör Bartın’ın yakından tanıdığı biri

 

Törenin açılış konuşmasını ise Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı görevinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile YOBÜ’ye rektör olarak atanan Prof. Dr. Karadağ yaptı. Yeni akademik yılın hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, üç heyecanı birlikte yaşadığını belirten Rektörü Karadağ, “Şunu vurgulamak isterim ki bugün üç heyecanı birlikte yaşıyorum; Bilim adamı olarak akademik başarının ve bilimsel düzeyin yükselmesini çok önemsiyorum. Bu ülkenin evladı olarak Türkiye’ye hizmet etme fırsatını en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Fakat bir o kadar da bir Yozgatlı olarak memleketime katkı sunacak olmanın tatlı heyecanını taşıyorum” dedi.

 

Aral, mühendislikteki kavram ve modellerin gelişimini anlattı

 

Yapılan açılış konuşmalarının ardından 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, ilk ders programıyla devam etti. Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa M. Aral, “(Mühendislik) Bilimlerinde Kullanılan Kavram ve Modellerin Gelişimi” başlıklı konuşmasıyla açılış dersini verdi. Program sonunda Aral’a katkılarından dolayı Vali Çakır ve Rektör Karadağ tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

 

 

Rektör Uzun, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

 

Ayrıca Bartın Üniversitesi Rektörü Uzun, açılış töreni öncesi YOBÜ Rektörü Karadağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi’nin genç bir yükseköğretim kurumu olmasına rağmen bünyesinden rektör çıkartabilmesinin gurur verici olduğunu söyleyen Rektör Uzun, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yeni Rektörü Karadağ’a başarılarının devamını diledi. Uzun, “Uzun yıllar beraber çalışarak ülkemizin gelişimi için gayret gösterdiğimiz, değerli meslektaşım Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı yeni görevleri dolayısıyla tebrik ediyorum. Çalışmalarıyla bilimsel anlamda yetkinliğini ispatlayan, dekanlığı süresince de başarılı ve örnek bir yönetim sergileyen Prof. Dr. Karadağ’ın Bartın Üniversitesi’nde olduğu gibi Yozgat Bozok Üniversitesi’ne de değer katacağına olan inancım tam. Bu düşüncelerle bugüne kadar vermiş olduğu katkılardan dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyor, yeni görevinde tekrardan başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Karadağ ise “Bartın Üniversitesi’nde görev yaptığım süre içerisinde her zaman yanımızda olan saygıdeğer Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun’a teşekkürü bir borç bilirim. Kendisine nazik ziyareti ve yakın ilgileri için teşekkür ederim” dedi.

 

 

Uzun, Vali’yi de ziyaret etti

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uzun, Yozgat programı kapsamında Vali Kadir Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Karadağ ile Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aral da yer aldı.

Yakın ilgilerinden dolayı Vali Çakır’a teşekkür eden Rektör Uzun, Bartın Üniversitesi’nde devam eden bölgesel kalkınma odaklı çalışmalardan bahsetti.

Vali Çakır ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rektör Uzun’a teşekkür etti.

ETİKETLER : Bartın Yozgat Bartın Üniversitesi Yozgat Bozok Üniversitesi Mustafa Arel Orhan Uzun Ahmet Karadağ
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi