AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Türkiye’nin birlik ve beraberliği pekiştirmesi gereken günlerden geçtiğini belirtirken, “İnşallah teşkilat olarak hepimiz hep birlikte birbirimize sarılmamız gerekir. Herkes kardeşlik rüzgarının estiği bir düzen olmasını arzular ama gayreti başkalarından bekler. Teşkilatçı, gayreti başkalarından beklemez. Sevgisi ile heyecanı ile inancı ile bizzat kendisi gayret eder” diyerek teşkilatına birlik çağrısı yaptı.
Bu haber 2019-09-28 15:50:14 eklenmiş ve 2947 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Türkiye’nin birlik ve beraberliği pekiştirmesi gereken günlerden geçtiğini belirtirken, “İnşallah teşkilat olarak hepimiz hep birlikte birbirimize sarılmamız gerekir. Herkes kardeşlik rüzgarının estiği bir düzen olmasını arzular ama gayreti başkalarından bekler. Teşkilatçı, gayreti başkalarından beklemez. Sevgisi ile heyecanı ile inancı ile bizzat kendisi gayret eder” diyerek teşkilatına birlik çağrısı yaptı. AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç ise partisinin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana hem Bartın’da hem de ülke genelinde hayata geçirdiği hizmetlerden örnekler verirken, zaman zaman iç, zaman zaman da dışarıdan engellenmeye çalışsalar da Büyük Türkiye ideallerine ve 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini anlattı.

AK Parti Bartın İl Başkanlığı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrasındaki ilk Danışma Kurulu toplantısını Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Türkiye’nin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir süreçten geçtiğine dikkat çekerken şönleri söyledi:

 

Teşkilata önemli mesajlar

 

“İki yılda iki seçim atlattık. Genel seçimde kıl payı iki milletvekillliğini kaçırdık. Yerel seçimde de belediye başkanlığını kıl payı kaçırdık. Bu seçimlerde emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin pekişmesi gereken günlerden geçiyoruz. İnşallah teşkilat olarak hepimiz hep birlikte birbirimize sarılmamız gerekir. Herkes kardeşlik rüzgarının estiği bir düzen olmasını arzular ama gayreti başkalarından bekler. Teşkilatçı, gayreti başkalarından beklemez. Sevgisi ile heyecanı ile inancı ile bizzat kendisi gayret eder. Üstadın dediği gibi, ‘Kim var denildiğinde sağına soluna bakmadan ben varım.’ diyerek her göreve talip olan adsız kahramanlardır. Bilinmelidir ki en uzun yolculuklar ufak adımla başlar.

 

İyi teşkilatçı kime denir?

 

İyi teşkilatçı hedefin veya istediği şeyin ne olduğunu belirleyen sonra ilk adımla harekete geçen adımları kontrol eden ilkelerinden ödün vermeden davranışlarında esneklik geliştirebilen kişidir. Hedefine ulaşamadıysa yönetimini hedefe göre değiştiren strateji ve taktik geliştirebilen kişidir. Yanlışlarından cesaret değil ders alan ve ön yargılı olmadığı gibi ön yargının da zaafiyet olduğunu bilen kişidir. Her birimiz böyle olmalıyız.”

 

Tunç, AK Parti’nin Türkiye’yi nasıl büyüttüğünü anlattı

 

Daha sonra kürsüye AK Parti Bartın Millletvekili Yılmaz Tunç geldi. Sözlerine AK Parti’nin 14 Ağustos’ta 18. yaşını kutladığını anımsatarak başlayan Tunç, bunun 17 yılının iktidarda geçtiğini söyledi. 2001 yılında Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi tablo içinde AK Parti’nin kurulduğunu ve Türk milletinin çareşi AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’da gördüğünü savunan Milletvekili Tunç, “Böylece milletimiz, 14 aylık bir partiyi tek başına iktidara getirdi. Diğer bütün koalisyon partilerini sandığa gömerek barajın altında kaldılar” dedi. Tunç sözlerini özetle şöyle sürdürdü:
“AK Parti iktidara geldiği günden itibaren her alanda ülkemize yatırım üstüne yatırım yapmaya başladı. Özellikle ekonomi. Bugün ekonomi ile ilgili eleştiri yapanlar bundan AK Parti’den önceki Türkiye bugünkü Türkiye’den 4 kat daha küçük bir Türkiye’ydi. Biz ekonomi anlamda bir Türkiye’nin yanında 3 Türkiye daha ilave ettik. Halkımızın refahını artırmaya çalıştık. Geçmişte iki anahtar vaat edenlerin vaatleri sadece seçim vaadi olarak kalmıştı. Biz şimdi iki anahtarı da vatandaşımıza verdik. TOKİ’ler yaptık arabalarını aldılar. Maddi sıkıntıda olanlara yardımcı olduk sosyal devletin gereğini yaptık.

 

Muhelefete IMF eleştirisi

 

Bugün IMF’ye borç verebilecek bir ülke konumuna geldik. Bugün bakıyoruz muhalefet İMF ile görüşmeleri başlatmış. IMF’li günleri özlemişler. IMF kapılarında durulan günlere acaba bu ülkeyi tekrar döndürebilir miyiz diyorlar. Buna millet müsade eder mi? Gizli kapalı otel odalarında lobilerinde görüşüyorlar. Bunu da kabul etmek zorunda kaldılar. Ama öncesinde ne diyorlardı AK Parti İMF ile gizli gizli görüşüyor işte kimin gizli gizli görüştüğü ortaya çıktı. Görüşende kim 2001’in Hazine Müsteşarı şu an CHP’nin Sözcüsü.

 

“Eski yapıların sorumlusu AK parti değil”

 

Ekonomideki bu gelişmeler, yatırımlar hayal dahi edilemeyecek yatırımlar. Şu sağlıkta geldiğimiz noktayı bir AK Parti’den önceki dönemle bugünle kıyasladığımızda aradaki farkın dağlar kadar olduğunu görebiliyoruz. Hastaların hastane kapılarında çektiği çileyi unutabilir miyiz. İstanbul’da deprem oldu önceki kamu binaları okul binaları hastaneleri olsaydı hepsi yıkılırdı. Niye yıkılmadılar niye çatlak yok çünkü hepsi yenilendi. Ben İstanbul’da avukatlık yaptım adliyeler apartman dairelerindeydi. Deprem yönetmeliği 1999’da değiştikten sonra yenilerde bir sıkıntı yok, eski yapılarda sıkıntı var. Eski yapıların sorumlusu AK Parti değil. 80 ile 94 arası İstanbul’da kaçak yapılaşma onların döneminde oldu.  Nurettin Sözen döneminde bütün hazine arazileri gecekondularla doldu. Sonra bu gecekondulara tapular verildi üzerine ruhsatsız yapılar yapıldı. Bunun sorumlusu AK Parti değil. Bizim dönemimizde iş düzene girdi binalar yenilendi. Yoksa İstanbul 5.8 den çok daha fazla etkilenecekti.

 

“İmamoğlu davet edildiği halde gitmedi”

 

İstanbul’da bir toplantı yapılıyor Cumhurbaşkanı Yardımcımızın başkanlığında bütün devlet kadroları orada ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı davet edildiği halde gelmiyor. Sonra davet edilmedi diye bir yalan atıyor ortaya bütün sosyal medya davet edilmedi yazıyor. Yeterki bir yalan at ortaya zaten sosyal medyada yayılır gider. Halbuki davet edildiği halde gelmiyor.

 

“Hastanede eksiklik varsa tamamlarız”

 

AK Parti’nin sağlığa kazandırdığı hizmeti inkar etmek mümkün mü? Dünyada hava ambulansı için hastalarından ücret almayan tek ülke Türkiye’dir. Almanya’da sigortası olmayana helikopter bile vermezler. Ama Türkiye’de hiç farketmez hepsi ücretsizdir. Bizim devlet hastanemizde her branştan doktor var. Sosyal medyada bir takım eleştiriler var. Bu da yanlış varsa bir eksiklik tamam düzenleriz. Ama bütün hastaneyi karalayarak sanki güvenilmez bir sağlık kuruluşuymuş  endişesi oluşturursanız oradaki sağlık çalışanlarına haksızlık edersiniz. Bundan sonrada sağlık yatırımlarına devam edeceğiz. AK Parti’den önce 17 emar makinesi vardı. 1 yıl sonrasına gün veriliyordu. Şimdi gece çektirirse aynı gün gel çektirebilirsin deniliyor.  Emar makinesi yeni mi icat edildi. Neden sadece Türkiye’nin 17 yerinde vardı. Niye alamıyordu Türkiye? AK Parti sayesinde bunlar geldi daha da gelişmeye devam edecek.

AK Parti ulaşımda Türkiye’yi hızlı trenlerle tanıştırdı. Duble yollar otobanlar köprüler denizin altından giden trenler en ücre köylerimize kadar beton yollar sıcak asfaltlar içme suyu projeleri bütün bu gelişmeler AK Parti sayesinde oldu. Yaklaşık 500’e yakın OSB Türkiye’de devreye alındı. Teşviklerde fabrika sayıları arttı. Bartın’daki OSB yetmez oldu şimdi ikinciyi açıyoruz kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. İstihdam noktasında da 9 bin sigortalı vardır bugün ise 40 bin sigortalı var. TYP ile iş bulamayan vatandaşlarımıza destekler devam ediyor. Üniversitesi olmayan il kalmadı. Eğitim anlamında kitapların ücretsiz verilmesinden tutunda okulların daha kaliteli fiziki mekanlara kavuşması anlamında çok önemli mesafler kat edildi.

 

“Bizi rahat bırakmadılar”

 

Bütün bu gelişmeleri sağlarken milletimizin refahını daha da ileriye taşırken AK Parti rahat bırakılmadı. 17 yılda iktidarda olduğumuz süre içerisinde önümüzü kesmek için her türlü karanlık planları uygulamaya çalıştılar. Gezi olayları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz darbesi ile karşı karşıya kaldık. Bir taraftan milletimize hizmet ettik bir taraftan da şer güçlerle milletimizle beraber mücadele ettik. Milletimiz desteğini hiç bir zaman esirgemedi. Konulan her sandıkta AK Parti açık ara birinci parti çıktı. Geçtiğimiz 18 yılda 15 seçim gördü Türkiye. Her seçimde AK Parti’yi karaladılar ama milletimiz o söylemlerin hepsini elinin tersiyle iterek sandıktan AK Parti’yi birinci parti olarak çıkardı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı yaptı. Hatta bir kere değil iki kere seçti.

 

“Suriye bizim için çok önemli”

 

Tabi bu süreçte sadece içerideki engellemelerle değil dış problemlerle de çok uğraştık. Suriye meselesi bizim hem ekonomimizi etkiledi hem de dış politikada oraya enerji harcamamıza neden oldu. Muhalefet ‘Suriyelileri neden aldınız?’ diyor. Oradaki iç karışıklıktan, savaştan kaçan insanlar kucaklarında çocuklarıyla sınırımıza dayandılar. Biz eğer sınırımızı kapatsaydık orada, Türkiye’nin güneyinde ABD ve İsrail’in istediği bir uydu devlet kurulacaktı. Bir terör devleti PKK-PYD devleti kurulmuş olacaktı. O kurulan terör devleti Türkiye’nin başına bela olacaktı. Biz ne yaptık ‘Kurdurmayız!’ dedik. Orada savaştan kaçanlara kucağımızı açtık. Afrin harekatı, El-bab harekatı ve Fırat Kalkanı harekatlarıyla o bölgede hakimiyet sağladık. Bunları yapmasaydık orada bir terör devleti kurulmuş olacaktı ve Türkiye’nin başına  çok büyük bir bela açılmış olacaktı. AK Parti bunu engelledi.  Şimdi güvenli bölge oluşturulsun ve uluslar arası devletlerde bu güvenli bölgede yaşayacak Suriyelilerin nakdi ihtiyaçlarını karşılasın. Biz bu teklifi sunuyoruz ama buna da karşı çıkıyorlar.

 

“Afrin’i girmeseydik PKK orada devlet kuracaktı”

 

Muhalefet hem ‘Suriyelileri gönderin’ diyor, hem de ‘Orada güvenli bölgeye gerek yok’ diyor. Yani bu muhalefetin ne dediği belli değil. Onlar ‘Afrin’e girmeyin, Fırat kalkanı harekatını yapmayın’ demişlerdi. Eğer onların dediğini yapmış olsaydık bugün o bölgede PKK bir devlet kurmuş olacaktı. 40 yıldır başımıza musallat edilmiş terör belasının birde devleti olacaktı. Bizim çocuklarımız, torunlarımız da bu sıkıntıyı çekmiş olacaklardı.  AK Parti izlediği doğru ve ilkeli dış politikayla tüm dünyaya örnek oldu. CHP’nin demiş olduklarını yapmış olsaydık çok daha farklı bir konuma düşmüş olacaktık.

 

“Seçim sonuçlarından ders çıkarıp hizmeti sürdüreceğiz”

 

Önümüzde 4 yıllık bir icraat süreci var. İnşallah dolu dolu geçireceğiz ve daha güçlü bir şekilde genel seçimlere hazırlanacağız. Önceki seçimler geldi geçti. Onlardan elbette derslerimizi çıkaracağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Bartın’da keşke belediyeyi almış olsaydık. 74 oyla kaybettik. 148 oy yarısı 74 yani 74 oy oradan bize geçse biz belediyeyi almış olacaktık ve şimdi çok daha farklı bir noktada olacaktık. Ama nasip değilmiş bunda da bir hayır vardır demek lazım. Ve  yine biz Bartın’ımıza her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir yıl önceki milletvekili seçiminde de az bir farkla 2-0’ı kaçırmıştık. Her gün birer saat fazla çalışmış olsaymışız belki de 2-0’ı almış olacaktık. Teşkilat olarak eksiklerimizi tamamlayacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bartın’da teşkilat olarak kuruluştan bu yana önemli bir ivme kazandık. Bartın’ın başarısı ortada. Bunda hepimizin emeği var.”

ETİKETLER : akparti ak parti danışma meclisi turhan kalaycı yılmaz tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi