FETÖ ile korkutup para isteyen şebeke çökertildi

“Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kimliğinizi kullanıyor” diyerek vatandaşları korkutan ve ismini temizlemek için para sızdırmaya çalışan şebeke, Bartın, Şanlıurfa ve İstanbul polisinin ortak çalışması neticesinde çökertildi. Şebeke mensupları, İstanbul’da hesaplarına yatırılan parayı çekerken suç üstü yakalandılar.
Bu haber 2019-09-27 09:44:40 eklenmiş ve 905 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Şanlıurfa merkezli bir nitelikli dolandırıcılık şebekesi polisin ısrarlı takibinden kaçamadı. Edinilen bilgiye göre; sözkonusu şebeke elemanları, 24 Eylül Salı günü ilimizde ikamet eden 1954 Kastamonu doğumlu N.Ş. adlı vatandaşı telefonla arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıttılar. Müştekiye FETÖ operasyonunda isminin geçtiğini, terör örgütü elemanlarının kendisinin ve yakınlarının kimliğini kullandıklarını söyleyerek, isminin temize çıkması için vermiş oldukları banka hesabına acilen yüksek miktarda para yatırmasını istediler. N.Ş. adlı vatandaş başlangıçta şahıslara inanmadıysa da şebeke mensuplarının ısrarcı tavrı ve tehdit içeren söylemlerinden korkunca, adının bir terör örgütü operasyonuna karışmasından endişe duyarak elinde nakit olarak tuttuğu parasının yanı sıra bankadan çektiği kredi ile bir araya getirdiği yaklaşık 50 bin Türk Lirası’nı ertesi gün, şebekenin kendisine verdiği banka hesap numarasına yatırdı.

Müşteki N.Ş. dolandırıldığını ise bundan ancak 1 gün sonra Bartın Emniyet Müdürlüğü’nden bir yetkilinin kendisini arayarak olayda adı geçen para transferini kendisinin gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sorması üzerine anladı. Bunun üzerine Bartın Emniyeti’ne giden N.Ş. merkezi Şanlıurfa’da olan ve İstanbul’da da bağlantıları bulunan bir dolandırıcılık şebekesinin polisin bu 3 şehirde yürüttüğü ortak çalışma neticesinde çökertildiğini ve kendisini dolandıran şahısların İstanbul’da parayı çekerken suçüstü yakalandıklarını öğrendi.

 

 

Paranın bir kısmı iade edildi

 

Yakalanan şebeke üyelerinden biri sorgulanmak üzere Bartın’a getirilirken ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. N.Ş’nin bin bir güçlükle biriktirdiği ve bankadan kredi çekerek denkleştirdiği paranın 10 bin TL kadarlık bölümü polis tarafından kendisine iade edilirken, paranın kalan kısmının ise bankada blokeli olduğu, soruşturma dosyasındaki resmi işlemlerin tamamlanması sonrasında kalan kısmın da kendisine iade edileceği öğrenildi.

N.Ş. Bartın Emniyet Müdürlüğü yetkililerine olayın aydınlatılmasında gösterdikleri başarı için teşekkür etti.

 

İtibar etmeyin, güvenlik güçlerini arayın

 

Bartın Enmiyet Müdürlüğü yetkilileri de, sözkonusu olay vesilesiyle vatandaşlara aslında sıkça tekrarlanan bilindik uyarılarını bir keç daha yaparken, hiç bir zaman polis ve savcı gibi makamlarda bulunan kişilerin vatandaşları arayarak para talebinde bulunmayacağını, böyle bir durumla karşılaşmaları durumunda karşıdakine itibar etmeden hızlı bir yekilde kendileriyle ya da Jandarma ile irtibata geçerek sözkonusu dolandırıcıların yakalanması için işbirliği yapmalarını istediler.

ETİKETLER : Bartın İstanbul Şanlıurfa dolandırıcılık FETÖ Bartın Emniyet Müdürlüğü
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi