BÜ’nün “Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Projesi” kabul edildi

Bartın Üniversitesi’nin “Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Projesi”, Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan 209 proje teklifi arasından yapılan değerlendirmeyle desteklenen 32 proje arasında yer almayı başardı.
Bu haber 2019-09-26 11:45:45 eklenmiş ve 178 kez görüntülenmiştir.

 

 Bartın Üniversitesi’nin “Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Projesi”, Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan 209 proje teklifi arasından yapılan değerlendirmeyle desteklenen 32 proje arasında yer almayı başardı.

 

143 bin 760 Avro hibe alacak

 

Bartın Ünuversitesi Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi Neslihan Köse tarafından hazırlanan "Speak English- MOOC- English Language MOOC to Improve Speaking Skills" adlı proje, Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Yetişkin Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında 143 bin 760 Avro hibe alarak kabul edildi. Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan ve 2 yıl sürecek proje, 209 proje teklifi arasından 32 proje arasına girerek hibe desteği almaya hak kazandı.

 

Yurt içi ve dışından paydaşlar olacak

 

Bartın Üniversitesi tarafından yürütülecek olan projede Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin yanı sıra Avusturya ve İspanya’dan da ortaklar yer alacak. Proje sonunda gerçekleştirilecek final toplantısında proje kapsamında geliştirilen materyaller yurt içi ve yurt dışındaki paydaşlarla paylaşılacak.

Projede; Öğr. Gör. Neslihan Köse ile birlikte Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Burcu Şentürk, Öğr. Gör. Nurcan Topal Kaya, Öğr. Gör. Murat Köroğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Kaygın, Arş. Gör. Betül Çimenli ve Adem Ayvalı da yer alacak.

 

Çevrimiçi açık kurs

 

Avrupa genelinde yabancı dil öğrenme seviyesinin oldukça düşük olduğu ve 10 kişiden yalnızca dört kişinin “bağımsız kullanıcı” seviyesine ulaşabildiği belirten Proje Yürütücüsü Öğretim Görevlisi Neslihan Köse, “Avrupa Birliği tarafından İstihdam, Hareketlilik ve Büyüme için Dil Becerileri ile ilgili olarak yayınlanan belgede ortaya konulan yabancı dil seviyesi noktasındaki veriler, benzer şekilde ülkemiz için de geçerlidir” dedi. Projeyle İngilizce konuşma becerisine yönelik olarak 6 haftalık bir içerik geliştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Köse, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dil becerileri arasında konuşma becerisi geliştirilmesi en zor becerilerden biri olarak görülmektedir. Ülkemizde yapılan çeşitli araştırmalarda, İngilizce seviyesi orta ve üst düzey öğrencilerin İngilizce konuşmada sorun yaşadıkları görülmüştür.  Ülkemiz ve Avrupa genelinde yabancı dil olarak İngilizce öğrenenlerin özellikle konuşma becerisinde yaşadıkları sorunlardan hareketle geliştirilen proje kapsamında İngilizce konuşma becerisinin geliştirilmesine yönelik olarak 6 haftalık bir çevrimiçi açık kurs içeriği geliştirilecektir. Geliştirilecek bu içerik eş zamanlı olarak geliştirilecek olan platform (OER HUB) üzerinden erişime açılacaktır.”

 

Rektör tebrik etti

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 209 proje teklifi arasından 32 proje arasına girerek hibe desteği almaya hak kazan proje dolayısıyla Öğretim Görevlisi Köse’yi tebrik etti. Yabancı dil bilgisinin artık günümüzün olmazsa olmazları arasında yer aldığının bir gerçek olduğunu vurgulayan Rektör Uzun, şunları söyledi:
“Alanında üst düzey eğitim almış, dünyadaki yenilikleri takip eden ve en az bir yabancı dile sahip bireyler iş hayatlarında her zaman bir adım öndedir. Üniversitelerden beklenti bu ihtiyaca uygun mezunlar yetiştirilmesi yönündedir. Bu noktada Yabancı Diller Yüksekokulumuzda öğrencilerimizi kendilerini bekleyen geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretindeyiz. Ayrıca üniversite olarak gerçekleştirdiğimiz projelerle sadece öğrencilerimizin değil ülkemizdeki ve dünyanın farklı noktalarındaki insanların da bu noktada beklentilerini karşılama ve işlerini kolaylaştırma gayretindeyiz. İnanıyorum ki 2 yıl sürecek proje sonunda oluşturulacak çevrimiçi platform bu doğrultuda oldukça faydalı olacaktır. Bu düşüncelerle, Proje Yürütücüsü Öğretim Görevlisi Neslihan Köse ile birlikte tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

ETİKETLER : bartın üniversite erasmus
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi