İlimizi “suç aydınlatma oranının yüksekliği” ile Türkiye birinciliğine çıkaran yönetim anlayışı ve uygulamalarıyla personelinin olduğu kadar Bartın halkının da takdir ve sevgisini kazanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ogün Vural, yeni görev yeri olan Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na uğurlanırken, selefi Çetin Bozkuş, görevi resmen devraldı.
Bu haber 2019-09-25 16:33:50 eklenmiş ve 1642 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

Vural, Bartın’da ekip ruhu ile çok başarılı işlere imza attıklarını belirtirken elde edilen başarının Bozkuş yönetiminde daha da ileriye taşınacağına olan inancını dile getirdi. Bartın’ın yeni Emniyet müdürü Bozkuş da, teslim aldığı bayrağı en iyi şekilde Bartın halkının da desteği ile her zaman en yukarıda taşıma gayreti içinde olacaklarını söyledi.

Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde dün görev devir teslim töreni vardı. 19 Eylül Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı görevine atanan Ogün Vural, görevini kendisinin yerine Polis Başmüfettişliği’nden Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Çetin Bozkuş’a devretti.

 

Bahçede çiçekle karşılandı

 

Halef ve selefin ilk karşılaşması Bartın Emniyet müdürlüğü’nün bahçesinde oldu. Ogün Vural, yerine atanan Çetin Bozkuş’u dün, Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde çiçeklerle karşıladı. Tören mangasını selamlayan yeni Bartın Emniyet Müdürü Bozkuş, daha sonra kendisini bekleyen yeni mesai arkadaşları ile tanıştı.

Daha sonra makama çıkan Bozkuş, burada Bartın Emniyet Müdürlüğü Seref Defteri’ni imzalayarak basına Vural ile birlikte poz verdi.

 

Jestler ve saygı ön plandaydı

 

Vural ve Bozkuş, devir teslim için makam odasına girerken aralarında kimin önce kapıdan geçeceği konusunda karşılıklı jest yaşandı. Ancak Bozkuş, Vural’a öncelik göstererek “Henüz görevi devralmadım. Makam hala sizin lütfen önce siz buyurun” diyerek Vural’ın kapıdan önde geçmesini sağladı.

 

Duygusal veda

 

Daha sonra devir teslim tutanağını imzalamak üzere masaya oturan ikim Müdür’den ilk söz alan Dgün Vural oldu. Sözlerine “3 gün önce, 2 sene 1 ayımızı doldurduğumuz bu güzide ilimizden bugün ayrılma vakti geldi” diyerek sözlerine duygusal bir girişle başlayan Vural, şunları söyledi:
“Bana göstermiş olduğunuz yakınlık ve desteği İl Emniyet Müdürümüz Çetin Bozkuş’a da aynı şekilde göstereceğinizden en ufak şüphem, tedirginliğim ve kaygım yok. Burada bir ekip çalışması ve takım ruhuyla güzel ilimiz Bartın’ı en üst düzeye, başarılarla dolu iller arasına sokmayı gayret etmiştik ve hep birlikte bunu da başardığımızı düşünüyorum. İl Emniyet Müdürümüz Çetin Bozkuş arkadaşımızın almış olduğu bu bayrağı daha iyi yere taşıyacağından en ufak bir endişem yok. Çünkü geçmişi, kariyeri başarılarla dolu bir arkadaşımız ve bu görevi ona devretmekten de onur, gurur ve kıvanç duyuyorum. Allah başarılarını daim etsin.

 

“Bartın’a hassasiyetimiz sürecek”

 

Benim de bundan sonraki görev yerimi biliyorsunuz. Aynı kararnameyle Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanı olarak atandım. Bu arada mevcut adreslerinize bizi de ekleyebilirsiniz. Her zaman kapımız açık. Bartın’a karşı ilgimiz ve hassasiyetimiz hiç bitmeyecek. Bize göstermiş olduğunuz yakınlıktan dolayı siz basın mensuplarına ve değerli Bartın halkına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Vural’ı onore eden Bozkuş, birlik mesajı verdi

 

Vural’ın ardından kısa bir konuşma yapan yeni Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş da, son Cumhurbaşkanlığı kararı ile kendisini Bartın’a atayanlara ve Bartın halkına karşı mahçup olmamak adına bu görevde elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi. Ogün Vural’dan “meslek büyüğüm, ağabeyim” diyerek bahseden Bozkuş, Vural’ın nasıl çalıştığını ve ne gibi başarılı işlere imza attığını iyi bildiğini belirtirken, “Temennimiz onun bıraktığı yerde bayrağı alarak bir adım daha ileriye götürebilmek için bütün arkadaşlarımız ve Bartınlılarla birlikte el ele vererek bu başarıyı yakalarız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Onun izinden biz de çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ogün Müdür’ü mesai arkadaşları uğurladı

 

Makamdaki seramoninin ardından Bozkuş, Vural’ı Emniyet müdürlüğü’nün bahçesine kadar uğurladı. Burada Vural’a çiçek takdim eden Bozkuş, yeni görevinde de başarılar temennisinde bulundu. Tören mangasını selamlayan ve 2 yıl boyunca pek çok başarılı işe imza attığı mesai arkadaşları ile selamlaşan Vural makam aracına binip el sallayarak Bartın’dan ayrıldı.

 

 

Çetin Bozkuş kimdir?

 

Sivas’ın Gürün ilçesine bağlı Karahisar köyünde 1972 yılında dünyaya gelen Çetin Bozkuş, 1994 yılında Polis Akademisi’ni bitirerek Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatı’nda göreve başladı. Sırası ile değişik rütbelerde Muğla, Van, Kahramanmaraş, Uşak, Yozgat, Denizli, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında görev yaptıktan sonra 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişi olarak görev yapan Bozkuş, son olarak 19 Eylül 2019 tarih ve 2019/320 sayılı kararname ile Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanarak 25 Eylül 2019 tarihinde Bartın İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı.

 

 

Protokol yemekle veda etti

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanı olarak tayini çıkan Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural için tertip edilen veda yemeği programına katıldı. Lezzet Steakhouse’de düzenlenen yemek programına Bartın Valisi Sinan Güner ve protokol üyeleri katıldı. Programda Başkan Cemal Akın, Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’a ilimize vermiş olduğu hizmetler için teşekkür ederek yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

ETİKETLER : emniyet devir teslim çetin bozkuş
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi