Bartın’a geldiği ilk günden beri basınla çok yakın ilişkin içinde olan Bartın Emniyet Müdürü Ogün Vural, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na atanmasının ardından hızlı bir şekilde veda ziyaretleri gerçekleştirirken “çalışma arkadaşlarım” diye nitelendirdiği basın mensuplarını da es geçmedi. Vural, Bartın Emniyeti’nde görevli Şube Müdürleri’nin yanı sıra basın mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek vedalaşırken, hem gazeteciler hem de çalışma arkadaşlarına kendisine sağladıkları güzel çalışma ortamı için teşekkür etti.
Bu haber 2019-09-25 09:31:05 eklenmiş ve 236 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

 

Bartın’a geldiği ilk günden beri basınla çok yakın ilişkin içinde olan Bartın Emniyet Müdürü Ogün Vural, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na atanmasının ardından hızlı bir şekilde veda ziyaretleri gerçekleştirirken “çalışma arkadaşlarım” diye nitelendirdiği basın mensuplarını da es geçmedi. Vural, Bartın Emniyeti’nde görevli Şube Müdürleri’nin yanı sıra basın mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek vedalaşırken, hem gazeteciler hem de çalışma arkadaşlarına kendisine sağladıkları güzel çalışma ortamı için teşekkür etti.

 

“Yollarımız ayrı ama hedef ortak”

 

Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen kahvaltı programı, Valiliğin arkasındaki Lezzet Steakhouse adlı restoranda düzenlendi. Sohbet havasında geçen organizasyonda, basın mensuplarıyla bol bol sohbet eden Vural, öncelikli olarak Bartın’daki 2 yıllık çalışma süresi zarfında kendisine gösterilen ilgi ve alakanın yanı sıra Bartın’ın ortak menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirilen samimi çalışma ortamı için teşekkür etti. Aslında basın ile Emniyetin yollarının farklı olduğunu ancak kamu yararı noktasında aynı hedef için çalıştıklarını belirten Vural, “Bartın’da sizlerle yakalamış olduğumuz uyumlu çalışma ortamı ve hem bana hem de ekibimdeki değerli arkadaşlarıma gösterdiğiniz anlayış ve hoşgörü için sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

“Gidiyorum ama kopmuyoruz”

 

Bartın gibi güzel bir şehirde görev yapmaktan duyduğu mutluluğu da dile getiren Vural, “Evet, Cumhurbaşkanlığı kararıyla bundan sonra Ankara’da görev yapacağım. Ama bu buradan gidiyorum, bir daha gelmeyeceğim anlamına gelmiyor. Ben Bartın’ı ve Bartın halkını çok sevdim. Beni bundan sonra da çeşitli vesilelerle burada göreceksiniz. Gelip gitmeye gayret edeceğim. Ama sizlerin de, Bartın halkının da artık Ankara’da gönül rahatlığı ile çalabilecekleri bir kapı oldu” diye konuştu. Emniyet müdürü Vural özetle şöyle konuştu:

 

“Güzel işlere imza attık”

 

“Geride kalan iki yıla baktığımızda Bartın’da hep birlikte güzel işler başardık. Polis teşkilatındaki arkadaşlarımızın yanı sıra basın mensuplarımızın da bunda büyük bir katkısı var. Bizler sizlerin kentimize ilişkin paylaşımlarını yakından takip ettik, onlardaki uyarıları ve talepleri görev alanımız içindeyse çözme noktasında kararlılık gösterdik. Bu sayede de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bizlerin deyimiyle hepimiz aynı hedefi nişan aldığımız için sonuçları da güzel oldu. Suçların aydınlatılması ile ilgili olarak 81 il arasında 28. Sırada olan Bartın’ı hep birlikte ilk sıraya taşıdık. Şimdi de bize verilen yeni bir görev için Bartın’dan ayrılacağım ama burası benim için hep özel olacak.”

 

Kriminal Daire’nin önemi

 

Başına getirildiği Kriminal Daire Başkanlığı’nın önemi ve işlevi konusunda da bilgiler veren Vural, polisin, suçun işlenmesini önlemeye yönelik görevlerinin yanında suç ve suç şüphelileriyle alakalı delillerin tespiti ve bu delillerden suçluya ya da suçlulara ulaşılarak onların adalete teslim edilmesi gibi önemli bir görevi daha olduğunu anlattı. Polisin bu görevi ifa ederken de; suçun faili, olay yeri ve mağdur arasında doğru bir ilişki kurmasına yardımcı olacak maddi delilleri bulması ve koruması altına alması gerektiğine dikkat çeken Vural, “Toplanan bu delillerin mahkemelerde maddi delil olarak kullanılması için bilimsel teknikler kullanılarak olayla illiyet bağının kurulması gerekir. Bu görevi Adli Tıp ile Kriminal Laboratuvarlar yapmaktadır. Kriminal Polis Laboratuvarlarının misyonu, adli ve idari soruşturmaları sırasında elde edilen maddi delillerin, bilimsel usullerle inceleme ve değerlendirilmesi suretiyle suç ve suçlunun tespit ve ispatında teknik hizmet yürütmektedir. Türkiye genelinde de büyük illerde toplam 10 tane bu bahsettiğim Kriminal Laboratuvarlarından var. Başkanlığı’na getirildiğim Kriminal Daire Başkanlığı da bu yüzden gerçekten çok önemli bir yer.”

 

Hediyeler verildi, fotoğraflar çekildi

 

Kahvaltının sonunda EYBEY Medya, Bartın Hergün Gazetesi ve Radyo 74’ün sahipleri tarafından Emniyet Müdürü Vural’a bir de hediye verildi. Kurum temsilcileri, Vural’ı tanımaktan duydukları mutluluğu ve görevi zarfında basına sağlanan doğru ve hızlı bilgi akışı için kendisine teşekkür ederken yeni görevinde de başarılar dilediler. 

Ardından da Bartın’ın huzur ve güvenlik ile anılan bir şehir olmasında büyük pay sahibi olan çalışma orkadaşları tarafından Ogün Vural’a bir hediye takdim edildi.

Organizasyon, hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.

  

 

Ogün Vural, kimdir?

 

19 Haziran 1971’de İstanbul ili Üsküdar ilçesinde dünyaya gelen Ogün Vural, 1989 yılında Polis Koleji’ni ve 1993 yılında Polis Akademisi’ni bitirerek Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatı’nda göreve başladı. Değişik rütbelerde sırasıyla İstanbul, Artvin ve Kırklareli İl Emniyet Müdürlükleri’nde görev yaptıktan sonra 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişi olarak görev yapan Vural, 19 Ağustos 2017 tarih ve 2017/348 sayılı kararname ile Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. 23 Ağustos 2017 tarihinde Bartın İl Emniyet Müdürü olarak göreve başlayan Vural, 19 Eylül 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı görevine getirildi. Vural, evli ve 2 çocuk babası.

ETİKETLER : emniyet müdürü veda teşekkür ogün vural
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi