Parlatır, Sivas ve Ankara’da toplantılara katıldı

Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır, Ankara’da gerçekleştirilen “39. Baro Başkanları Toplantısı” ile Sivas’ta gerçekleştirilen “3. Genişletilmiş İç Anadolu Baro Başkanları Toplantısı”na katıldı.
Bu haber 2019-09-25 09:06:40 eklenmiş ve 172 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

Parlatır’ın ilk katıldığı toplantı. Sivas’ta yapılan “3. Genişletilmiş İç Anadolu Baro Başkanları Toplantısı” oldu. Tüm baro başkanlarının Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra toplantının yapılacağı otele gittiler. Toplantıda konuşan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne değinerek, şunları söyledi:

 

TBB’nin gündemi “Yargı Reformu Strateji Belgesi”

 

“Barolarımızın çok büyük çoğunluğu gündemimizdeki Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne tam destek vermektedir. Barolarımızın çok büyük çoğunluğu bu belgenin kanunlaşması için elinden geleni yapmaktadır. Ekim ayında, inşallah Meclisimizin ilk gündem maddesi olarak masaya gelecektir. Sadece biz avukatların dağlar kadar birikmiş sorunlarını çözmekle kalmayacak, vatandaşlarımızın adliyelerden beklentilerini de büyük ölçüde çözecektir, çözmeye başlayacaktır.

 

“En etkili teşvik, güvenilir hukuk sistemidir”

 

Tüm sorunların bir günde, bir kanunla, bir paketle çözülmesini beklemiyoruz. Önemli olan ilk adımı atmaktır. Uzaya da gidecek olsanız, ilk adımı atıp kaldırıma ayak basmak zorundasınız. Sokağa çıkmak zorundasınız. Şu halde birileri umutsuzluk yaymaya çalışsa da, birileri ‘olmaz, niyet yok, iyi niyet yok, yapılmaz' demeye çalışsa da biz barolarımızın çok büyük çoğunluğu ve emin olunuz avukatlarımızın ezici çoğunluğu, bu belgenin çıkması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Umutluyuz ve verilen en üst düzeyden sözün gereğinin yerine getirileceğine inanıyoruz ve takipçisiyiz. Sivas sokaklarında dolaşırken, vatandaşlarımız ne dedi biliyor musunuz? ‘Sivas fabrika bekliyor, Sivas yatırım bekliyor, sizin adli yıl konuşmanızı dinledik. Adli yıl konuşmasında dediniz ki 'en etkili teşvik, güvenilir hukuk sistemidir' dediniz. O yüzden biz yargı reformunun çıkmasını, Sivas olarak bekliyoruz'. Vatandaşımızın, ne yapmak istediğimizi, neyin mücadelesini verdiğimizi anladığını biliyorduk. Bu cümleler de bize bir kez daha, bir ispat mahiyetinde oldu.”

 

Başkanlar mesleki konuları değerlendirdi

 

Bartın Barosu Başkanı Ferhat Parlatır, hafta sonunda da Ankara’ya giderek “39. Baro Başkanları Toplantısı”na katıldı Türkiye Barolar Birliği’nde gerçekleştirilen toplantıya TBB’nin seçilmiş kurullarının yanı sıra 78 baro başkanı iştirak etti. Açılış konuşmasını TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yaptığı toplantı, baro başkanlarının güncel ve mesleki konulardaki değerlendirmeleri ve yeni adli yıldan beklentilerini dile getirmeleri ile devam etti.

ETİKETLER : baro toplantı avukat ferhat parlatır
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi