“Birlikte Yürüyelim” etkinliği gerçekleştirildi

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’nca Bartın Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, “Beraber Yürüyelim” temalı yürüyüş düzenlendi.
Bu haber 2019-09-24 10:47:41 eklenmiş ve 401 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem Tabakoğlu

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen organizasyon büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen programa Bartın Valisi Sinan Güner, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan başta olmak üzere birçok protokol üyesi , antrenörler, sporcular, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü ile vatandaşlar katılım sağladı.

Yürüyüşte şehirlerde trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek, düzenlenmesi, sağlıklı aktif yaşama ile yaşlanma politikalarının desteklenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, “Öncelikle amacımız sporun sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olduğu, her yaşta sporun hareketin özellikle yürüyüş ve bisikletin insan için vazgeçilmez bir aktivite olduğunu bir kez daha paylaşmak. Sağlıklı bir yaşam için hareketin temel şart olduğunu, bugünkü yaşam koşullarında hareketsizliğin en büyük risk olduğunu vurgulamak. Özellikle genç ve çocuk yaştan başlayarak sporu hayatın bir anlamı ve hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak yerleştirmek ve benimsetmek. Bu hafta kapsamında yaptığımız bu yürüyüş ortak bir duyarlılık ve sorumluluğu böylelikle Diyarbakır'da her yaşa ve her kişiye paylaşmak. Bu noktada inanıyorum ki bu çalışmalarımız sağlığın temel koşulu olan her yaşta hareket ve egzersizin gereğini yerleştiren bir bilince katkı sağlayacaktır.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüş Yalı Sevgi Parkı’nda sona erdi.

ETİKETLER : avrupa hareketlilik haftası birlikte yürüyelim etkinlik
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi