“Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası” anlatıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerine “Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası” eğitimi verildi.
Bu haber 2019-09-24 09:18:14 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

 

Haber Merkezi - Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ve Quality Line Yönetim ve Eğitim Danışmanlığı işbirliğinde “Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası” semineri düzenlendi.

Qualty Lıne Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Erol Dinçkal tarafından TSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, eski TSO Başkanı Mehmet Kemik, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara ile aile şirketleri temsilcileri ve yetkilileri katıldı.

Balık: “Ekonomimiz için önem arz ediyor”

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bartın TSO Başkanı Halil Balık, “Türkiye’nin en önemli üretim ve ticaret merkezlerinden biri olan ilimizde, firmalarımızın kurumsal bir yapıya kavuşarak başarılarını sürekli arttırmalarına destek olabilmek için bu gibi eğitim ve seminerler çok önemlidir. Ülkemizdeki şirketler incelendiğinde büyük bir bölümünün aile şirketi olarak kurulduğu görülmektedir. Dünyada ise şirketlerin ortalama yüzde 95’nin aile şirketi olduğu bilinmektedir. Görüldüğü üzere ekonomimizde aile şirketleri büyük bir önem arz etmektedir. Yine ülkemizde ve dünyada başarılı olmuş kayıtlı işletmelere bakıldığı zaman aile şirketlerinin daha fazla olduğunu görüyoruz. Bunun en temel nedeni güven ve huzur ortamının olmasıdır. İşletmelere insanlar gibi yaşayan yapılardır. Fakat ne yazık ki bu işletmelerin yaşam süreleri oldukça kısa olmaktadır. Tabi aile şirketlerinde bazı sorunlar yaşanmakta, bunlardan biri de kurumsal yönetim eksikliğidir. Aile şirketlerinin varlıklarını devam ettirebilmeleri kurumsallaşmalarına bağlıdır. Bu durumda şirketin ailesel yönetim anlayışından, profesyonel yönetim anlayışına geçmesi şirketin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Sonuç olarak; işletmelerin gelişmesi, sürekliliğinin ve nesillere devrinin sağlanabilmesi için, kurumsallaşması zorunludur. Bizler de Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak şirketlerimizin kurumsallaşarak ekonomik anlamda daha güçlü olabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Qualty Lıne Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Erol Dinçkal, Aile Şirketlerinin Temel Özellikleri, Kurumsallaşma ve Kurumsal Yönetim, Aile Anayasası, Aile Anayasası Temel İçeriği konuları hakkında sunum gerçekleştirdi. 

Sunumların ardından soru-cevap bölümü ile eğitim sona erdi.

 

 

 

 

 

ETİKETLER : bartın tso aile şirketleri seminer
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi