TYP başvuruları bugün başlıyor

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda güvenlik, bakım onarım ve temizlik personeli olarak çalıştırılacaklar 185 kişi için Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programı (TYP) başvuruları bugün başlıyor.
Bu haber 2019-09-24 06:27:32 eklenmiş ve 575 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre; Bartın İŞKUR Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere TYP’den alınacak 185 kişi için başvurular, bizzat İŞKUR İl Müdürlüğü’ne veya “esube.iskur.gov.tr” internet adresinden 27 Eylül Cuma gününe kadar yapılabilecek. 7 Ekim’de işbaşı yapacak olan 185 kişi için programın sona erme tarihi ise 30 Haziran 2020 olacak.

 

İŞKUR’a kayıt zorunluluğu var

 

TYP’den faydalanabilmek için adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli ve malul ayluğu almıyor olmaları, açık lise, açıköğretim öğrencileri hariç öğrenci olmamaları gerekiyor. Başvuru yapanlar arasında kadınlara, 35 yaş üstü erkeklere, engellilere, eski hükümlüker ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlara öncelik verilecek.

 

Aynı evden 1 kişi katılabiliyor

 

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilecek. ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekâr ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamayacak.

 

 

Kura 2 Ekim’de

 

TYP kapsamında ilimizde istihdam edilecek olanların belirlenmesine yönelik kura çekimleri ile ilgili olarak ise İŞKUR’un açıklamasında şu bilgilere yer verildi:
“Bartın Merkez’de istihdam edilecek olan 92 kişi, Kozcağız’da istihdam edilecek 19 kişi ve Hasankadı’da istihdam edilecek olan 5 kişi için 2 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda kura çekimi yapılacak.

Ulus’ta istihdam edilecek 6 kişi, Kumluca’da istihdam edilecek 5 kişi ve Abdipaşa’da istihdam edilecek olan 5 kişi için ise yine 2 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’da Ulus Noterliğinde kura çekilecek.

Amasra’da istihdam edilecek olan 13 kişi için 2 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da Kaleşah Ortaokulu Çeşmicihan Toplantı Salonu’nda, Kurucaşile’de istihdam edilecek olan 5 kişi için de yine 2 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’da Kurucaşile Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü’nde kura çekilecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak okullarda görevlendirilecek 35 güvenlik görevlisi alımı için ise yine 2 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda kura çekimi yapılacak.”

ETİKETLER : Bartın İŞKUR TYP
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi