Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere yola çıkmadan önce, Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. İç ve dış politikaya ilişkin açıklamalarının belki de en dikkat çeken bölümü, kullanan kullanmayan herkesi doğrudan ilgilendiren, insan ve toplum sağlığı açısından büyük öneme sahip sigara yasağının daha da genişletilecek olmasına ilişkin sözleri oldu.
Bu haber 2019-09-23 09:09:21 eklenmiş ve 1046 kez görüntülenmiştir.

 

İki bakanlık çalışıyor

 

Erdoğan, bazen araçla giderken arabada sigara içenleri gördüğünü gördüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bundan sonra araçlardaki şoför de içemeyecek, arkada oturanlar da içemeyecek. Şimdi buna çalışıyoruz. Batı ülkelerinin bir kısmı dışarıda bile sigara içilmesini yasakladı. Biz insanımızın sağlığını ön plana çıkarmayacak mıyız? ‘Önce sağlık’ demeyecek miyiz? Şu anda İçişleri Bakanlığımız, çalışmayı Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürütüyor. Kapalı mekanlarda asla, ama balkon vesaire gibi yerler için de hassasiyetlerimiz geliyor. Bu işin üzerine çop daha sıkı bir şekilde gideceğiz. Para cezası vesaire ne gerekiyorsa bunların hepsi olacak. Bu konuda medyanın da yardımcı olması lazım.

 

Elektronik sigaraya da önlem geliyor

 

Bir de elektronik sigara hikayesi var. Neymiş? Yok dudak tiryakiliğindenmiş, zararı yokmuş... Onda da nikotin var. Gümrükte bununla ilgili sıkıntı vardı. Ona da yüksek vergi ve ülkeye girişi noktasında önlemler almak suretiyle bu sıkıntıyı da çözeceğiz.

 

“Nargile daha zararlı”

 

Nargile ile mücadele de devam edecek. Nargile sigaradan daha az zararlı diyenler sağlığa yatıyor. Tam aksine daha zararlıdır.”

ETİKETLER : Bartın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sigara yasağı
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi