Ulus MYO ormancılıkta ilke imza attı

Bartın Üniversitesi Ulus Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, Ormancılık Bölümü öğrencileri müdürlüğe bağlı işletmelerde bir dönem iş yeri eğitimi alacaklar.
Bu haber 2019-09-20 10:12:12 eklenmiş ve 646 kez görüntülenmiştir.

 

Ulus MYO ile Orman Genel Müdürlüğü arasında işletmelerde mesleki eğitim esaslı bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Ormancılık Bölümü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’nda eğitim alan öğrenciler, bir yarıyıl süresince Türkiye genelindeki Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde işyeri eğitimi alabilecekler.

 

Bir tek Ulus MYO öğrencileri...

 

Protokol ile ilgili bilgi veren Ulus Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Kadri Akçalı, bunun Türkiye’deki üniversitelerde bulunan önlisans düzeyindeki Ormancılık bölümleri arasında bir ilk olduğunu söyledi. Akçalı, “Bu protokol ile teorik ve uygulamalı eğitimlerin verildiği yüksekokulumuzda bulunan Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı öğrencilerimizin gelecekte görev alacakları, Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Orman Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde bulunan uzman kadrolar ile mesleki mesailerinden önce tanışmaları sağlanacaktır. Ayrıca birlikte iş görme alışkanlıklarının, mesleki davranış ve becerilerinin de bu protokol vesilesi ile öğrencilerimize daha etkin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu vesile ile motivasyonumuzu her daim üst seviyede tutmamızı sağlayan, desteklerini her daim hissettiğimiz Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun’a, Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e ve Orman Genel Müdürlüğü personeline teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

Öğrencilerin iş hayatına uyumu kolaylaşacak

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, protokolle birlikte öğrencilerin iş hayatına olan uyumunun kolaylaşacağını ve ciddi deneyimler kazanacaklarını söyledi. Öğrencilerin günün teknolojilerine hâkim, uygulamayı bilen nitelikli bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine değinen Uzun, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemizin kalkınması ve istihdamın artmasında imalat sektörüyle birlikte alt sektörler de büyük önem taşımaktadır. Bu noktada ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı üniversitelerde yetişmektedir. Bartın Üniversitesi olarak bizler de teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitim ve istihdamı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Öğrencilerimizi ‘3 + 1 ve 7 + 1 İş Yeri Eğitim Modeli’ kapsamında yapmayı sürdürdüğümüz protokollerle işyeri eğitimlerini almalarına gayret göstermekteyiz. Bu noktada Ulus Meslek Yüksekokulumuzun tüm programlarıyla 3 artı 1 sistemine geçmelerinden dolayı büyük memnuniyet duymaktayım. Aynı zamanda Bartın Meslek Yüksekokumuzun 3 programı 3 + 1, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültemizden de 2 bölümümüz 7 + 1 modeline geçmeyi başarmıştır. Bu durumu tüm birimlerimize yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.”

ETİKETLER : Bartın Ulus Bartın Üniversitesi Ulus MYO Gorman Genel Müdürlüğü iş yeri eğitim modeli Orhan Uzun Kadir Akçalı
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi