Sahte boya tacirlerini drone yakalattı

İlimizde uzunca bir süredir trafik denetlemeleri için Emniyet ve Jandarma tarafından aktif bir şekilde kullanılan drone adı verilen insansız hava araçları bu kez operasyonel bir takip için kullanıldı ve Zonguldak’tan ilimize getirdikleri sahte boyaları piyasaya süren 3 kişinin yakalanmasını sağladı.
Bu haber 2019-09-19 11:42:53 eklenmiş ve 1169 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yapmış olduğu çalışmalar neticesinde; ilimize değerinden çok düşük fiyata sahte boya getirilmesine karşın bu boyaların vatandaşlara ve özellikle de müteahhitlere yüksek fiyatılmak suretiyle haksız kazanç elde edildiği yönündeki duyum üzerine başarılı bir operasyona imza attı. Sözkonusu sahtekarlığı gerçekleştiren şebekenin yakalanması amacıyla fiziki takipte drone kullanan Bartın polisi, insansız hava araçlarını Bartın’ın giriş ve çıkışlarında hava da sabit konuma getirmek suretiyle boyaların ilimize girişini görüntülü olarak takip etme imkanı yakaladı. İzleme neticesinde Bartın’a boyaların yolcu minibüsü ile dikkat çekmemek için 10-15 kovalık partiler halinde parça parça gönderildiği, boyaların Yalı mevkiinde taksiyle gelen şüphelilere verildiği ve bunların depo olarak kullanılan bir adrese götürüldüğü tespit edildi.

 

 

Zonguldak ve Bartın’da eş zamanlı operasyon

 

Olay ile ilgili olarak Bartın ve Zonguldak Emniyet Müdürlükleri işbirliği yaptı. İki şehirde önceden belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarda piyasaya sürülmeye hazır yüksek miktarda sahte boya ele geçirildi.

 

 

3 kişi gözaltına alındı

 

Operasyonlarda “sahtecilik”, “dolandırıcılık” ve “marka kanununa muhalefet” suçlarından yakalanan Bartın 1995 doğumlu G.Ö, Zonguldak Kozlu 1969 Doğumlu Ö. Ö. Ve Zonguldak 1982 doğumlu M.D. gözaltına alındı.

 

 

Bayo firmaları da şaşırdı

 

Şebekenin piyasada bilinen markaların kutu ve ambalajlarını birebir kopya ederek gerçekleştirdikleri sahtekarlık, boya firmalarının yetkililerini dahi şaşırttı. Sahtekarlıkta ismi kullanılan firma yetkilileri, fason üretilen boyaların insan sağlığı açısından her hangi bir sakıncası olup olmadığını araştıracaklarını söylediler. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Zonguldak Emniyet Müdürlüğü drone sahte boya
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi