“Çocuk Güvenliği” ve “Aile İçi İletişim” anlatıldı

Vali Sinan Güner ve eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner’in takibinde faaliyetlerini sürdüren Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki Oyuncak Kütüphanesi Projesi kapsamından “Çocuk Güvenliği ve Aile İçi İletişim” konularında eğitim semineri düzenlendi.
Bu haber 2019-09-13 15:38:45 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) - Bartın Valiliği 12 Divan Toplantı Salonu’nda 12 Eylül Perşembe günü verilen eğitime. Beyhan Güner’in yanı sıra Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, Bartın TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş Al ve üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından personeller, projenin kurulması ve devamı için katkı sağlayan destekçiler ve veliler katıldı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serap Sapmaz tarafından “çocuk güvenliği” ve Psikolog Çağlar Kuzu ile Sosyal Çalışmacı Durmuş Top tarafından “aile içi iletişim” konuları hakkında katılımcılara bilgiler verild.

 

400 çocuk ve 300 aileye eğitimler verildi

 

Uzm.Dr. Beyhan Güner seminerde yaptığı konuşmada, “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü açılan Oyuncak Kütüphanesi Projesi ile İlimizdeki çocukların gelişimine katkı sağlamayı amaçladık. Bu kapsamda bağışçılarımız ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının emeğiyle kısa zamanda 400 çocuğumuza hikâye okuma, tamamlama, yorumlama, soru-cevap, resim, müzik, drama, kukla vb. atölye çalışmaları ile 300 ailemize ise çocuk biyo-psiko-sosyal gelişimi ve aile ile ilgili konularda eğitim verildi. Yapılan çalışmaların artarak devam edeceği ve ailelerimize faydalı olacağı inancındayım. Bu kapsamda destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Oyuncak Kütüphanesi tanıtım videosunun izlenmesi ardından Beyhan Güner ve beraberindekiler Oyuncak Kütüphanesi’ni gezdi.

ETİKETLER : oyuncak kütüphanesi eğitim aile
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi