BARTIN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bartın Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu'nun 2019/15 esas no'lu taşınmazı açık artırma ile satış ilanı
Bu haber 2019-09-13 08:44:23 eklenmiş ve 1502 kez görüntülenmiştir.

İLAN

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                   : Bartın İli Merkez İlçe Muratbey Köyü Pinyallar Mevkinde Ada No: 127,

Parsel No: 14 te kayıtlı 3.507.43 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte tarla cinsinden taşınmaz. (Bilirkişi raporuna göre taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme bina ve tek katlı samanlık ve muhtelif meyve ağaçlarının bulunduğu, taşınmazın köy yerleşik alanında kaldığı, yola bağlantısının bulunduğu, Bartın şehir merkezine 5 km uzaklıkta olduğu, 3 katlı evin betonarme kagir bina olup, 124.14 M2. Alana oturduğu, dışının ve içinin sıvalı olup, boyalı olduğu, doğramalarının PVC , ahşap çatılı ve üzeri kiremit kaplı olduğu, binada su, elektrik mevcut olduğu. 111/A sınıfı yapı olarak değerlendirildiği, takribi olarak 2-30 yıllık olduğu, %25 yıpranma payı olduğu, 35,26 M2.yola tecavüzün mevcut olduğu, samanlık ve deponun altında bodrumu bulunan iki katlı tuğla dolgulu betonarme bina olup, 49.22 M2. Alana oturduğu, içi ve dışının sıvasız , çatısının ahşap olup üzerinin kiremit kaplı U/B sınıfı takribi 15-20 yıllık olduğu, ahşap deponun 15 M2. Çatısının ahşaptan yapılı ve üzerinin kiremit kaplı, ön tarafının açık olup yapı olarak değerinin olmadığı, ahşap samanlığın deponun arkasında 20 M2. Alana oturan bina olduğu, ahşaptan yapıldığı, ahşaptan çatısının mevcut olup üzerine kiremit konduğu, kalorifer dairesinin yığma bina olarak biriketten yapılmış ve 13 M2. Alana oturduğu, üzerinde çatısının olmadığı içi ve dışının sıvasız olup yaklaşık 5 yıllık olduğu bildirilmiştir.)

(Kesinleşmiş mahkeme kararı gereğince "dava konusu taşınmaz üzerindeki 05/12/2016 tarihli fen bilirkişi raporunda A ve B harfi ile gösterilen muhdesatların toplam bedele oranı %75.91'lik kısmı davacı Sadettin Zengin'e ödenecek , geri kalan tüm bedelin de yine davacının da dahil olduğu tüm paydaşlara verilecektir.")

İmar Durumu               : Taşınmazın imar planı bulunmamaktadır.

Kıymeti                        : 397.863,92 TL

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler     : Kaydındaki gibi

1. Satış Günü               : 15/10/2019 günü 11:00 - 11:15 arası

2. Satış Günü              : 11/11/2019 günü 11:00 - 11:15 arası

Satış Yeri                    : Bartın Adliyesi Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2-   Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim  masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)    

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

BV.2019/253

ETİKETLER :
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi