Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Ankara’da yapılacak

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı’nın 23 Kasım Cumartesi günü Ankara’da yapılacağını bildirdi. İl müdürlüğünden konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamaya göre; “Tarımsal Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik” ve “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları” kapsamında; 2019 yılı içindeki ikinci Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı’nın 23 Kasım 2019 tarihinde, Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) tarafından belirlenen Ankara’daki yerlerde yapılacak.
Bu haber 2019-09-12 12:48:51 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) - Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı’nın 23 Kasım Cumartesi günü Ankara’da yapılacağını bildirdi. İl müdürlüğünden konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamaya göre; “Tarımsal Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik” ve “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları” kapsamında; 2019 yılı içindeki ikinci Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı’nın 23 Kasım 2019 tarihinde, Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) tarafından belirlenen Ankara’daki yerlerde yapılacak. Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esaslarının 7 nci maddesi hükümleri doğrultusunda lise, ön lisans ve lisans düzeyinde tarımsal alanda mezun olmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları müracat edebilecekleri sınava girmek isteyen adayların belirtilen sınav ücretini yatırmaları gerekiyor.

Çoktan seçmeli test usulüyle 100 sorudan oluşan sınavda  geçme notu ise 70 olacak.

Sınavla ilgili duyuru www.tarimorman.gov.tr, https://www.tarimorman.gov.tr/EYYDB ve egitim.tarimorman.gov.tr/utem internet adreslerinde yayınlanacak olup başvuracak adaylar bu adreslerden detaylı bilgiye ulaşabilir.

ETİKETLER : tarım sınav ankara
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi