GÜNDEM DİŞ HASTANESİ'NDEKİ USULSÜZLÜK

Bartın Diş Hastanesi’nde yapıldığı öne sürülen usulsüzlük ile ilgili olarak açıklamalarında mülki amir olarak Bartın Valisi’ne, idari açıdan Bartın İl Sağlık Müdürü’ne ve siyaseten de AK Parti İl Başkanı’na konu ile ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi için çağrıda bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş’a ilk yanıt AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan geldi. Yürütülen soruşturmada kendi ismi kullanılarak baskı yapıldığı şeklinde bir duyumunun olmadığını belirten Kalaycı, aksine, tam dosya kapanırken 5-6 kişinin ifadelerini değiştirerek dosyanın kapanmamasını sağladığını söyledi. “Araştırılacak, soruşturulacak sonucunhda d doğru yanlış ortaya çıkacak” diyen Kalaycı, yargıya intikal etmiş bir konuda kendisinin açıklama yapmasının şık ve doğru olmayacağını vurguladı. Kalaycı, hiç bir zaman haksızlığın tarafında olmadığını, her zaman haklının ve adaletin yanında olduğunu kaydetti. CHP Bartın milletvekili Aysu Bankoğlu’nun yıllardır bir türlü bitirilemeyen Arıt yolu ile ilgili geçtiğimiz günlerdeki eleştirel paylaşımına da cevap veren AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, yolun 2020 sonuna kadar tamamlanacağı bilgisini paylaştı. Kalaycı, Milletvekili Bankoğlu’nun konuyu suistimal etmeye çalıştığını savunurken, “Arıt yolu ile ilgili olarak bütün söylenmesi gerekenleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, parti genel merkezinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerekli her yerde dile getiriyoruz” dedi.
Bu haber 2019-09-11 09:12:29 eklenmiş ve 1712 kez görüntülenmiştir.

 

Kalaycı: “Araştırılacak, soruşturulacak sonucunda da doğru yanlış ortaya çıkacak”

 

ERDEM TABAKOĞLU

“Cevap verme gereği duyduk”

 

CHP İl Başkanı Karakaş’ın yapmış olduğu basın toplantısında Bartın Dış Hastanesi’ndeki usulsüzlük ile ilgili konuya değinirken, yaptıkları görüşmelerde kendisinin isminin geçtiği şeklindeki beyanlarının anımsatılarak bu konuda neler söylemek istediği sorulan Kalaycı, samimi açıklamalarda bulundu. Sözlerine öncelikle 2019-2020 eğitim öğretim yılının Bartın’a ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunup öğrencilere başarılar dileyerek başlayan Kalaycı, şunları söyledi:

“CHP İl Başkanı böyle bir açıklamada bulundu. Bizde buradan sizlerin vesilesiyle cevap verme geriği duyduk. Eğer böyle bizim ismimiz üzerinden bir baskı varsa şayet, bu zamana kadar bunun tarafımıza gelmesi gerekiyordu. Ben böyle bir şey duymadım. Ayrıca ‘ifadeler değiştirildi’, ‘değiştirilmeye zorlandı’ gibi bir şey olsa, bu iddia doğru olsa şöyle bir şey olmazdı; tam dosya kapanırken, 5-6 kişinin gelip ifadelerini değiştirerek ve bir iddiada bulunarak dosyanın kapanmamasını sağlamışlardır. Dolayısıyla bizim baskı yaptığımızı söyleyenler diğer yandan baskı yaparak oradaki iddia ettikleri kişiyi zan altında bırakmışlardır. Tabi bu bir araştırmadır. Araştırılacak, soruşturulacak sonucunda da doğru yanlış ortaya çıkacak.

Ayrıca bu soruşturmada, ki yargıya intikal etmiş bir konuda, bizim açıklama yapmamız şık olmaz. Dolayısıyla Sayın CHP İl Başkanı da yargıda olan, müfettişlerin soruşturduğu bir konuda basına açıklama yapması da şık olmamıştır. Haklıyı, haksızı kim varsa bunu ortaya çıkaracak olan yargımızdır. Bu nedenle bizim burada bir açıklama yapmamız doğru olmaz, şık olmaz.

 

 

“Her zaman haklının ve adaletin yanındayım”

 

Ama şunu buradan bir kez daha ifade etmek isterim; Turhan Kalaycı hiç bir zaman haksızlığın tarafında olmaz. Haklının ve adaletin yanında olur. Bunu tüm Bartın, tüm kamuoyu böyle bilsin ve böyle değerlendirsin. Çünkü biz kurumlarımıza müdahale eden tarafta değiliz. Bu eski Türkiye’nin adetleriydi. Biz yeni Türkiye’deyiz. Orada bir kurum müdürü var. Kurum müdürü gereken özeni gösterir. Sayın Valimiz de zaten gereken özeni gösteriyor. Dolayısıyla biz siyaset olarak buralara müdahale etmiyoruz. “

 

“Arıt yolu 2020 sonuna kadar bitecek”

 

AK Parti İl Başkanı Kalaycıoğlu’nun cevap verdiği bir diğer soru ise CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Arıt yolu ile ilgili olarak yönelttiği eleştiriye ilişkin oldu. Bu konuya ilişkin olarak ise Kalaycı şunları söyledi:
“Sayın Aysu Bankoğlu yeni milletvekili oldu. Arıt yolu ile ilgili geçmişi bilmiyor. Ona buradan sormak isterim; Arıt’a kaç defa gitmiş? Ben Arıtlıyım. Arıt yolu eskiden ne haldeydi, şimdi ne halde? Bunu en iyi bilen Arıtlılar’dır, o yolu her gün kat eden şoförlerimizdir. Dolayısıyla burada sadece Arıt yolu üzerinden bazı trollerimiz vardır. Malesef bu troller AK Parti’ye karşyı oldukları için aleyhte bir kampanya başlatmışlardır. Arıt halkı doğruyu, yanlışı bilir. Seçim sonuçları da Arıt halkının ne düşündüğünü de her zaman ortaya koyar. Ayrıca Arıt yoluna başlayan AK Parti iktidarı bu yolu bitirecektir. Nisan Mayıs aylarına kadar Çöme rampasından Arıt’a kadar olan yer asfaltlanacak ve daha sonra 2020 sonuna kadar da Bartın’a kadar olan kısım bağlanacak. Bunu da müteahhitimiz bize söylüyor. Ben yol yapımından falan anlamam. Müteahhitimiz bunu söylüyor, biz de size aktarıyoruz.

 

“Her yerde dile getiriyoruz”

 

Orada tatil olan bir günde çalışmayan bir iş kepçenin önüne geçerekr açıklama yapmak, konuşmak tabi biraz suistimal edilmeye müsait. Arıt yolunu suistimal edilmesine gerek yok. Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ve biz teşkilat olarak Arıt yolunu takip ediyoruz. Arıt yolu ile ilgili olarak bütün söylenmesi gerekenleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, parti genel merkezinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerekli her yerde dile getiriyoruz. Bizim tek amacımız var o da hizmet ki Bartın halkı da AK Parti’nin hizmetlerini takdir ediyor.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti CHP Turhan Kalaycı Selim Karakaş Bartın Diş Hastanesi usulsüzlük Aysu Bankoğlu Arıt yolu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi