Okullar açıldı, denetimler arttı

Bartın’da tesis edilen huzur ve güvenliğin devamlılığını sağlamak adına bayarılı uygulama ve operasyonlara imza atarak 7’den 70’e herkesin takdirini kazanan Bartın Emniyet Müdürlüğü, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte başta okulların çevreleri olmak üzere asayiş ve güvenliğe ilişkin denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda okulların açıldığı ilk gün yapılan denetimlerde 988 şahıs sorgulanırken 49 servis aracı kontrol edildi. Denetimler neticesinde 1 okul servisi trafikten men edildi.
Bu haber 2019-09-10 10:34:31 eklenmiş ve 1100 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilk ve ortaöğretimin yanı sıra üniversite çağındaki çocuk ve gençlerimizin başta uyuşturucu maddeler olmak üzere terör, narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, Bartın’da eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bu kapsamda mevzuata uygun bir şekilde sorumluluk bölgesinde bulunan tüm okullar ve üniversite yerleşkelerinin yakınlarında faaliyet gösteren umuma açık yerleri denetleyen Bartın Emniyeti, öğrencilerin eğitim kurumlarına gidiş geliş güzergahları üzerindeki mekanları ve yollar ile bu güzergahlar üzerindeki araç trafiğini de göz önünde bulundurarak güvenli bir eğitim-öğretim hayatı için gerekli tüm tedbirleri alıyor.

 

 

Bu çerçevede okulların resmi açılış tarihi olan 9 Eylül Pazartesi itibariyle personelini takviye eden Bartın Emniyeti, ilk gün gerçekleştirdiği denetim ve uygulamalar neticesinde uygunsuz araç ve işletmelere yönelik cezai yaptırımlarda da bulundu.

Bartın Emniyet Müdürlüğü’nden 9 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilen uygulama ve denetimlere ilişkin verilen bilgiye göre; polis sorumluluk alanı dhilindeki tüm okul ve üniversite yerleşkelerinin çevresindeki denetimlerde; 988 şahıs sorgulanırken 49 okul servis aracı da kontrol edildi. Bunlardan 8’ine toplamda 2 bin 245 TL idari para cezası uygulanırken, 1 okul servis aracı da trafikten men edildi. Ayrıca 205 aracı kontrol eden Bartın polisi, ehliyetsiz araç, muayenesiz araç ve sigortasız araç kullandığı tespit edilen 4 kişiye de toplamda 2 bin 469 TL idari para cezası kesti. Bunun yanı sıra; 58 okul çevresi ile 11 park ve bahçe, 24 kıraathane, 36 kafe, 15 internet kafe ve Play Station salonu, 12 metruk bina ve çevresi, 7 tekel bayii, 2 iddia bayii ve 1 ganyan bayii kontrol edilirken. 2 internet kafeye okul saatinde çocukların oyun oynamasına müsade ettiği için ilgili Valilik kararınca, tutanak tanzim edilirken, 1’i “kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak” suçundan, diğeri de “askeri kanununa muhalefet” suçundan aranan 2 şahıs yakalandı.

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü eğitim-öğretim huzur güvenlik
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi