Gölen Gölü turizme kazandırılacak

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman Kozcağız’a bağlı Mamak Köyü’nde bulunan Gölen Göl’ünü turizme kazandırmak için çalışmalara başladı.
Bu haber 2019-09-09 14:07:21 eklenmiş ve 1207 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, geçtiğimiz hafta içinde Gölen Gölü’ne giderek incelemelerde bulunmuştu. Sonrasında Gölen Gölü’nün Kozcağız ve Bartın turizmine kazandırılması için Kültür Ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun’dan destek talebinde bulunan Karaman, Dursun ile birlikte bir kez daha Gölen Gölü’ne giderek Dursun’a bölgeyi gezdirdi bilgiler verdi. Karama, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

 

Kozcağız’a 6-7 km uzakta

 

“Burası iki vadinin birleştiği doğal bir göl, dere. Gölen Gölü’nün suyu berrak ve güzel. Doğal oluşumları ve yeşilliği ile mükemmel bir yer.Turizm açısından da değerlendirilebilecek bir yer. Kozcağız merkeze 6 – 7 km mesafede… Ayrıca Sütlüce Köyü’nden ulaşım sağlandığında bu daha da yakın oluyor.Güzel bir proje yapılır ve bu hayata geçirilirse hem Kozcağız için hem de Bartın için yeni bir turizm alanı oluşur.”

 

“Doğa harikasını tunizme açmak istiyoruz”

 

Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun da Gölen Gölü’nün doğa harikası bir yer olduğunu belirtirken, “Bu gölün her yeri ağaçlarla kaplı mükemmel bir yeşillik alana sahip.İnsanların soluklanıp, nefes alabileceğiz bir yer. Buranın tanınması için Kozcağız Belediye’miz, İl Özel İdare’miz ve Kültür Bakanlığı’mızla büyük bir proje yaparak burayı turizme açmak istiyoruz” dedi

ETİKETLER : kozcağız gölen gölü mamak köyü
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi