İl Genel Meclisi toplantısı sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yaklaşım 8 milyon TL’lik ödenek ile ilimizde eğitim alanındaki 54 projenin gerçekleştirileceğini, bu sayede ana okullarından temel liselere kadar tüm okulların bakım onarım ve deprem güçlendirmelerinin yapılacağını belirten Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2020-2024 yıllarını kapsayan İl Özel İdare Stratejik Plan’ın da ilgili komisyonlarca 1 ay boyunca ayrıntılarıyla çalışılacağını söyledi.
Bu haber 2019-09-09 10:04:08 eklenmiş ve 419 kez görüntülenmiştir.

 

İl Genel Meclisi 2 Eylül Pazartesi günü başlayan Eylül ayı toplantılarını 6 Eylül’deki oturum ile sonlandırdı. Toplantılara ilişkin yazılı bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, üyelerin eksiksiz katılımı ile gerçekleşen oturumların 5 gündem maddesi ile başladığını, komisyon raporlarının da karara bağlandığını bildirdi. Karara bağlanan dosyalar arasında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün Eğitim, Emniyet ve Genel Kamu Hizmetleri ile ilgili projeler olduğunu belirten Kenan Dursun, açıklamasında şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanlığımızca gönderilen 7 milyon 994 bin TL ödenek ile eğitim alanında 54 yeni projeyle ana okullarından temel liselere kadar gerçekleştirilecek bakım onarımları ile yine Amasra İmam Hatip Ortaokulu, Kumluca Yibo Ortaokulu ile İnönü İlkokullarının deprem  güçlendirmeleri yapılacak. Genel Kamu Hizmetleri için Bakanlıkça gönderilen 150 bin TL ödenek ile Hükümet Binası engelli asansörü ve platformu yapım işi yapılacak. Emniyet hizmetleri kapsamında da İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen 390 bin TL ödenek ile Merkez Kemer ve Ulus Emniyet Binası, Merkez Hizmet Binası ve Lojman Binalarının bakım onarım işleri gerçekleştirilecek. Bunlar ile çevre düzenleme  işlerinin komisyon raporları doğrultusunda 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programı’na alınması Meclisimiz tarafından görüşülerek karara bağlandı. 

 

 

Evsel Atık Toplama Yönetmeliği karara bağlantı

 

Diğer bir karar ile ilgili de Başkan, İl Özel İdaremizin sorumluluk alanında bulunan turizmin beldeleri ile köylerimizden toplanan evsel atıkların yeni bir yönetmelik ile daha etkin ve hızlı sürdürülmesini sağlayacak olan Evsel Atık Toplama Yönetmeliği ile yine görev ve sorumluluk alanımızda olan içme suyu ve kanalizasyon alt yapı tesislerimizin daha  verimli ve etkin işletilebilmesi için oluşturulan  Köy İçmesuyu Ve Kanalizasyon Tesisleri İşletme Bakım Onarım Yönetmeliği komisyon raporları ve Meclis görüşmelerinde yapılan ilaveleriyle birlikte karara bağlandı.”

 

 

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Meclis tarafından karara bağlanan söz konusu yönetmeliklerin  hem idareye hem de hizmet alan tüm taraflara hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

5 yıllık Stratejik Plan komisyonlarda çalışılacak

 

Önemi gereği tüm ihtisas  komisyonlarına  havalesi gerçekleştirilen 2020-2024 yıllarını kapsayan Bartın İl Özel İdaresi’nin 5 yıllık hedeflerini belirleyecek olan Stratejik Plan’ın eylül ayı boyunca komisyonlarda detaylı şekilde çalışılacağını da vurgulayan Başkan Dursun, bu kapsamda tüm paydaşların katkısını komisyon toplantılarında almaya özen göstereceklerini söyledi. Dursun, “Bu kapsamda gerçekleştirilen Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantılarına katkı sağlayan tüm meclis üyelerimize, İdaremize teşekkür ediyor, komisyon çalışmalarında emek sarf edecek üyelerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

 

ETİKETLER : Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi