Tunç: "Bartın büyümeye, gelişmeye devam ediyor"

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bartın son 17 yılda AK Parti iktidarıyla her alanda önemli mesafeler kat etti. Hayal görünen birçok tarihi yatırımlar gerçekleştirildi. AK Parti ile birlikte büyümesini hızlandıran Bartın ilimiz, il hüviyetini kazandıran yatırımlara sahne olmuştur, devam eden dev yatırımlarla gelişmeye, büyümeye devam ediyor” dedi.
Bu haber 2019-09-07 10:46:11 eklenmiş ve 422 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın’ın 7 Eylül 1991’de Zonguldak’tan ayrılarak il olmasının 28. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Tunç, mesajında şunları dile getirdi:

“Bartın'ın il olduğu 1991 yılından 2002 yılına kadar olan ilk 10 yıllık dönem maalesef ülkemizde siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü yıllara denk geldi.  Kamu yatırımlarının yetersiz oluşu, ekonomik krizler Bartın'ın büyümesini engelledi. 2002 yılında AK Parti iktidarı ile ülkemizde sağlanan siyasi istikrar ve ekonomik kalkınma hamlesi sayesinde Bartın kamu yatırımları açısından üzerine düşen payı aldı ve bu güne kadar 7 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu. Sürekli göç veren Bartın'da AK Parti iktidarı ile birlikte göç durdu. Baraj inşaatları, tünel inşaatları gibi her alanda devam eden kamu yatırımlarının tutarı 6 milyarı lirayı aştı.

AK Parti iktidarı ile Bartın, Üniversiteye, Hükümet ve Emniyet binalarına, Kültür Merkezi’ne, hastane ve Aile Sağlığı Merkezlerine, fen lisesi ve anadolu liselerine, öğrenci yurtlarına, yeni fabrikalara, barajlara, tünellere, bölünmüş yollara, spor tesislerine, toplu konutlara ve doğalgaza kavuştu. KÖYDES Projesi ile köylerimiz, BELDES Projesi ile beldelerimiz daha yaşanılabilir hale geldi. Fatih Sultan Mehmet’in ilk gördüğünde ‘Çeşm-i Cihan’ olarak nitelendirdiği doğa harikası ve tarih şehri Amasra ilçesini, Osmanlıdan bu yana 400 yıllık bir gelenek olan Ahşap Yat ve Tekne imalatı ile ünlü Kurucaşile ilçesini, Avrupa’nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan Küre Dağları Milli Parkı’nı, yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve kanyonları bünyesinde barındıran doğa şehri Ulus ilçesi ile birbirinden güzel Hasankadı, Arıt, Kumluca, Abdipaşa ve Kozcağız beldeleri ve 265 köyü, denizden şehir merkezine kadar 14 kilometre boyunca gemilerin yüzebildiği Türkiye’deki tek ırmak olan Bartın Irmağı ve Safranbolu’yu aratmayacak tarihi ahşap evleri ile tarihi, kültürü, doğayı, denizi birarada barındıran bir yer olan Bartın 6 milyar lira tutarındaki devam eden büyük  projelerle her alanda hızla gelişerek büyümeye devam ediyor. Bartın'a büyük önem veren Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, ilimiz yöneticilerine ve bu güne kadar Bartın'a hizmeti geçen herkese teşekkür eden Milletvekili Tunç, Bartın'ın il olmasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, Bartınlı hemşehrilerimize nice  28. yıllar diliyorum.”

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi