BÜYÜK VE GÜÇLÜ BARTIN İÇİN...

EYBEY Medya Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Ahmet Oktay, herkesin hayalini kurduğu, sorunları çözülmüş, büyük ve güçlü Bartın için herkesi fikir üretmeye ve işbirliği yapmaya çağırdı.
Bu haber 2019-09-06 13:20:20 eklenmiş ve 368 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Halk ve Bartın Pusula Gazeteleri’ni bünyesinde bulunduran EYBEY Medya Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Ahmet Oktay, Bartın’ın herkesin yaşamayı hayal ettiği bir şehir olması için kentin başta yöneticileri, fikir adamları ve akademisyenleri olmak üzere her kesiminin biraraya gelerek sorunların çözümüne odaklanması gerektiğini söyledi.

“Bartın bundan tam 28 yıl önce il oldu. Peki, gerçek anlamda il olabildi mi?” diye soran Oktay, fikir adamlarının konuşması, yaşadıkları kentin eksiklerini, sorunlarını ve çözümlerini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Akademisyenlerin görüşlerine her zaman ihtiyacı var bu kentin. Üniversitede sadece Anfi’de ders anlatmakla akademisyenlik olmaz. Lütfen kentin gelişimine katkı sağlayın. Belki de bir çok projeye imza atıyorsunuz, biz bilemiyoruz. Kapınızın çalınmasını beklemeden, siz açın kapılarınızı... Birbirimizi eleştirelim. Kenti yönetenleri eleştirelim. Bu sayede ortaya Bartın’ın geleceğini oluşturacak fikirlere sahip olabiliriz.

Kentin yönetenleri, fikir adamları, akademik kadrolar, sivil toplum kuruluşları bir bileşen haline dönüşmeli. Herkes sadece kendi işine odaklı çalışmamalı ve kentin işi, yani gelişimi ile de ilgilenmelidir. Bu yüzden Bartın Üniversitesi akademisyenlerinin tümünü ‘ortak akıl’ kapsamında ürettikleri fikirlerini paylaşmaya ve üzerine sanki ‘ölü toprağı’ serpilmiş Bartın’ı harekete geçirmeye davet ediyorum. Artık tüm bahaneleri bir kenara bırakıp engelleri el birliğiyle aşmalı, herkesin hayalini kurduğu, sorunları çözülmüş, büyük ve güçlü Bartın’ı birlikte hayata geçirmeliyiz.”

ETİKETLER : Bartın EYBEY Medya Yayıncılık Bartın Halk Gazetesi Bartın Pusula Gazetesi Mustafa Ahmet Oktay
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi