Erbakan, Yeniden Refah Partisi kongresi için Bartın’daydı

Yeniden Refah Partisi’nin Bartın 1. Olağan İl Kongresi için ilimize gelen partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan, isim vermeden Cumruhbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete ylönelik siyasi şantaj söylemlerinde bulunan eski AK Partili Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı eski bakanları eleştirdi.
Bu haber 2019-09-04 15:10:43 eklenmiş ve 698 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

 

Yeniden Refah Partisi’nin Bartın 1. Olağan İl Kongresi için ilimize gelen partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan, isim vermeden Cumruhbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete ylönelik siyasi şantaj söylemlerinde bulunan eski AK Partili Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı eski bakanları eleştirdi.

 

“Erdoğan’ı tehdit ediyorlar”

 

Bartın Kültür Merkezi’ndeki kongreye katılmak için Bartın’a gelen Fatih Erbakan, şehrin girişinde kalabalık bir konvoyla karşılandı. Kongrenin yşapıldığı salona da coşkulu partililerin sevgi gösterisi ve sloganları eşliğinde giren Fatih Erbakan, sözleriyle, eski AK Partili başbakan ve bakanların hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şyönelik siyasi şantaj söylemleri içinde olduklarını söyledi. Erbakan, “Yıllarca AK Parti hükümetlerinde bakanlık ve başbakanlık yapmış ve uzun zamandan beri yeni bir parti kurabilmek için cesaret toplamaya çalışan bazı siyasetçiler son günlerde o dönemlere ilişkin bildiklerini kamuoyuna paylaşacağız diyerek, Sayın Erdoğan’ı ve iktidarı tehdit ediyorlar” dedi. Erbakan, özetle şunları söyledi:

 

“Şimdi mi aklınız başınıza geldi?”

 

“‘Bildiklerimizi anlatırsak, bazılarının insan yüzüne bakacak hali kalmaz' diyorlar. Kısacası kirli dosyalar üzerinden Sayın Erdoğan'a ve siyasi iktidara şantaj yapıyorlar. Şimdi aradan 10 sene geçtikten sonra çıkıp da bunları anlatanlara sormak lazım, madem Sayın Erdoğan iddia ettiğiniz bu yanlışları yıllar boyunca yaptıysa madem insan yüzüne bakamayacak kadar hatalar işlediyse, sizi başbakan yaparken, sizi bakan yaparken, sizi görevlere getirirken, neden bu yanlışları ifşa etmediniz? Şimdi mi aklınız başınıza geldi, aradan 10 yıl geçtikten sonra mı bunları paylaşacaksınız ' Madem bir yanlışın işlendiği bir kabinenin içinde yıllarca neden başbakanlık, bakanlık yaptınız. Efendim ‘Ben başbakan olurken, sen hiçbir şeye karışmayacaksın her şeye Tayyip bey karışacak’ dediler diyorsunuz. Efendim bunu niye başbakan olurken anlatmadın? Böyle bir şey olmaz, başbakanın yetkileri belli. ‘Bu şartlar altında ben başbakan olmam’ deseydin ya... Buradan şöyle bir sonuç çıkıyor. Biz başbakan veya bakan olduğumuz sürece, yapılan yanlışların hukuksuzlukların, yüz kızartıcı suçların bir önemi olmaz, biz bunları kimseye anlatmayız. Ama ne zaman ki dışarıda kalırsak, makam mevki sahibi olamazsak bunların hepsini ifşa ederiz. Böyle bir tavır etik bir yaklaşım mıdır? Bu siyasi şantaj olmuyor mu? Böyle bir tavır eski başbakan ve eski bakanlara yakışıyor mu?”

Erbakan’ın konuşmasının ardından yapılan oylamada, Yeniden Refah Partisi’nin Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç seçildi.

ETİKETLER : fatih erbakan yeniden refah partisi bartın
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi