Spor Bilimleri Fakültesi’ne rekor başvuru

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine bu yıl alınacak 370 öğrenci için 4 bin 33 başvuru yapıldı.
Bu haber 2019-08-30 12:15:40 eklenmiş ve 251 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) –  Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınavlarına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun başvuru yapıldı. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ile Spor Yöneticiliği Bölümlerine toplam 3 bin 62 erkek, 888 kadın ve 74 milli sporcu ile 9 engelli aday elektronik ortamda başvuru yaptı.

 

Özel yetenek sınavları 4 gün sürdü

 

4 ayrı bölümde toplam 370 kontenjanın ayrıldığı Spor Bilimleri Fakültesi yetenek sınavları 21-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapıldı. 4 gün süren yetenek sınavları Spor Bilimleri Fakültesi tesislerinde gerçekleştirildi. Bu yıl uygulanmaya başlanan yeni sistem sayesinde tüm yetenek sınavları canlı olarak yayınlanmaya başladı. Çocuklarının heyecanlarına ortak olmak isteyen aileler, üniversitemiz sosyal medya hesapları üzerinden yapılan canlı yayına büyük ilgi gösterdi.

 

Sonuçlar 26 Ağustos tarihinde ilan edildi

 

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Cengiz gösterilen ilgiden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Fakültemiz her sene artarak devam eden akademik ve sportif başarılarıyla ismini ulusal ve uluslararası alanda duyurmayı başarmıştır. Bu yıl 4 binin üzerinde yapılan başvuru hem üniversitemiz hem de fakültemiz için gurur vericidir. Bu yoğun dönem için ciddi mesai harcadık. Tüm akademisyenlerimizin titizlikle çalıştığı ve kesintisiz olarak canlı yayının yapıldığı özel yetenek sınavları, sonuç değerlendirme aşamasının ardından 26 Ağustos 2019 tarihinde web sayfamızda ilan edildi” dedi.

 

Rektör Uzun tebrik etti

 

4 binin üzerinde yapılan başvurunun Bartın Üniversitesi açısından önemine değinen Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Spor Bilimleri Fakültemiz her geçen yıl artan başarı grafiği ile gözde bir eğitim yuvasına dönüşmüştür.  Üniversite olarak dengeli bir eğitim politikası izleyerek akademik ve sportif başarıyı birbirini tamamlar nitelikte tanımladık. Bunun yansımalarını özel yetenek sınavlarında görebiliyoruz. Yetenek sınavlarımıza başvuru yapan, emek harcayan ve gelecekleri için ter döken tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Aramıza yeni katılan öğrencilerimiz ile artık daha güçlüyüz” diye konuştu.

ETİKETLER : bartın üniversite spor bilimleri besyo rekor başvuru
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi