Hükümlüler çevre temizliği yaptı

Bartın Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Bartın Denetim Serbestlik Müdürlüğü’ndeki 30 hükümlü, 'Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi' kapsamında, Yalı Sevgi Parkı, Gazhane ve eski iskele bölgesinde çevre temizliği yaptı.
Bu haber 2019-08-29 16:49:30 eklenmiş ve 646 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Adalet Bakanlığı, temiz ve sağlıklı bir çevrenin, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaşlık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” başlattı. Proje kapsamında, Bartın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün organizesinde Yalı mevkii çevresinde hükümlüler tarafından temizlik yapıldı.

 

 

Projenin Bartın ayağına Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hasan Kurgan, Bartın Denetim Serbestlik Müdür Vekili Ebru Küçükçalık, Cezaevi Müdürü Turgay Kartal, Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık, Gençlik Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilinleri de katıldı. Bartın Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Bartın Denetim Serbestlik Müdürlüğü’ndeki 30 hükümlü, piknik alanı olarak da kullanılan Yalı Sevgi Parkı, Gazhane ve eski iskele çevresindeki yeşil alanda plastik şişe, cam kırıkları ve tenekelerden oluşan çöpleri temizledi.

 

 

Bartın Denetim Serbetlik Müdür Vekili Ebru Küçükçalık, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, 2 gün boyunca 30 hükümlü ve çalışanları ile birlikte Yalı mevkiindeki Sevgi Parkı, Gazhane ve eski iskele çevresinde çalışma yaptıklarını söyledi. Adalet Bakanlığı’nın doğaya yönelik ve kamu yararına çalışmalara önem verdiğini vurgulayan Küçükçalık, “Özellikle daha yaşanabilir bir ortam sağlayabilmek adına bu tarz çalışmalara önem vermekteyiz. Bu çalışmaya katılan kişiler, kamu yararına çalışmaktadırlar. Amacımız, denetimli serbestlikte cezalarını infaz eden hükümlülerimizin toplumla iç içe, topluma verdiği zararı bu şekilde telafi edebilme ve toplumun onlara karşı olumsuz bakışını ortadan kaldırabilmektir” diye konuştu.

ETİKETLER : Bartın Adalet Bakanlığı Bartın Açık Ceza İnfaz Kurumu Bartın Denetim Serbestlik Müdürlüğü hükümlü Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi Yalı Sevgi Parkı Gazhane
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi