Su arıtma tesisleri yenileniyor

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından 3 su arıtma tesisinde kapasite artırma ve komple revizyon çalışması başlatıldı. 1 milyon 100 bin liraya mal olacak olan revizyon çalışmasında kavşak suyu arıtma tesisi de yer alıyor.
Bu haber 2019-08-29 09:04:57 eklenmiş ve 278 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) - Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından Ulupınar’dan gelen ve evlerden akan şebeke suyunun arıtılması için 2007 yılında hizmete giren Türbe Mevkii Ana Tesisi, 2 numaralı Karaköy Mahallesi paket arıtma tesisi ve 3 numaralı Orduyeri Mahallesi paket arıtma tesislerinde kapasite artırma ve komple revizyon çalışması başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Orduyeri Mahallesi’nde bulunan Kavşak Suyu Arıtma Tesisi de revize edilecek.

1 milyon 100 bin liraya mal olacak çalışma ile ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne suya çok önem verdik. Şehrimizin susuzluk çekmemesi için türlü araştırmalar yaptık ve şehrimize alternatif su kazandırdık. İlave depo yaptık, yeni ana şebeke hatları döşedik. Suyumuzun hiçbir bölümünü kaybetmemek, boşa harcamamak için yenileme çalışmaları yaptık. Şimdi de suyumuzu arıttığımız, çeşitli aşamalardan geçerek sağlıklı ve temiz hale getirdiğimiz arıtma tesislerimizde revizyon çalışması başlattık. Arıtma Tesislerimizde kullandığımız tüm ekipmanlarımızı teknolojiye uygun şekilde, kapasitemizi de artırarak yenileme çalışması başlattık. Bu sayede halkımıza sağlıklı su ulaştırıyor, suyumuza sahip çıkıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER : belediye su arıtma bartın
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi