Kemerli Mağarası turizme kazandırılıyor

Küre Dağları Milli Harkı sınırları içerisinde bulunan Kemerli Mağarası’nın Bartın turizmine kazandırılması amacıyla Haziran ayında gerçekleştirilen ihale çerçevesinde yapımı süren işler tamamlanmak üzere.
Bu haber 2019-08-29 08:59:51 eklenmiş ve 607 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Orman Mühendisi Hasan yaşayacak ve Küre Dağları Milli Parkı personelleri Ahmet Tayar ile Sinan Yıldız, Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın ili Ulus ilçesi sınırlarında yer alan ve yapımı devam eden Kemerli Mağarası Seyir Terası ve bağlantı yol yapım işini denetlediler. Yapımı tamamlanmak üzere olan iş 13 Haziran’da ihale edilmişti.

İhale kapsamında bin 400 metre uzunluğundaki bağlantı yolu, 50 metrekarelik bir alana sahip olan Seyir Terası, 8 adet Bilgilendirme ve Yönlendirme Tabelası, 2 adet piknik masası ve çöp kutusu, 1 adet yağmur barınağı, merdiven ve korkuluklar, treking giriş alanına 2 adet satış merkezi ve 2 küçük ünite, treking alanının başlangıcına 250 metrelik yol, Şimşir Ağaçları’nın içinden geçen ve uzunluğu bin 100 metre olan patika yolun yanı sıra Otantik Çeşme yapılıyor.

Yapım işi tamamlandıktan sonra Bartın, doğa turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip yeni bir turizm destinasyonunu kazanmış olacak.

ETİKETLER : küre dağları kemerli mağarası
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi