Müteahhitlere uyulması gereken kurallar anlatıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ile Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapı müteahhitlerinin uyması gereken kurallar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Bu haber 2019-08-23 15:30:50 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kaliteli işler artacak

 

Bartın TSO’da gerçekleştirilen toplantıya Oda yöneticilerinin yanı sıra ilimizde müteahhitlik yapan girmaların temsilcileri de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, üyeleri ilgilendiren mevzuatlarda yapılan değişiklikler ve kanun değişiklikleri ile ilgili toplantılar yaparak, üyelerin kendi sektörlerindeki yenilikleri takip etmelerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Yönetmeliğin yapı ruhsatına tâbi her türlü yapım işinde, yapı müteahhitliğini üstlenecek olan gerçek ve tüzel kişileri kapsadığına dikkat çeken Balık, yayınlanan yönetmelikten sonra yapı ruhsatı olmayanın usta çalıştıracağını ve böylelikle kaliteli işlerde artış olacağını söyledi. 

Halil Balık’ın konuşmasının ardından Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından “Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması” hakkındaki yönetmelikle ilgili bilgilendirme toplantısına geçildi. 2 Mart 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren yürürlülükte olan “Yapı Müteahhitlerinin Yetki Belgesi Numaralarının İptal Edilmesi ile Şantiye Şefleri Hakkında Yapılacak İşlemlere İlişkin Usül ve Esaslara Dair Tebliğ” hakkında Bartın TSO tarafından ilgili meslek grubunda faaliyet gösteren üyelere yasa hakkında açıklama yapılarak uyarılarda bulunulduğu bildirildi.

Yetkililer yönetmeliğin amacının; plân, fen, sanat, sağlık, çevre şartlarına ve standartlara uygun yapı inşa edilmesine yönelik yapım faaliyet ve süreçlerinin takibini sağlamak üzere, yapı müteahhitlerinin ekonomik, mali, mesleki ve teknik yeterliklerine göre sınıflandırılarak yetki belgesi numarası verilmesine, kayıtlarının tutulmasına, belge numaralarının veya gruplarının iptaline ilişkin usul ve esasları düzenlemek olduğunu belirtti.

ETİKETLER : tso müteahhit eğitim seminer
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi