Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dekan atandı

Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevine Prof. Dr. Sevim Çelik atandı.
Bu haber 2019-08-23 12:37:29 eklenmiş ve 916 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bilindiği üzere Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’na bir süredir, Orman Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Selman Karayılmazlar vekaleten bakıyordu. Sözkonusu atamaya ilişkin kararı dün, Üniversite’nin resmi internet sayfası aracılığıyla yayınlanarak kamuoyuna duyuruldu. Buna göre; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Sevim Çelik, Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’na atandı.

 

Çelik kimdir?

1997-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü / Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Çelik, “Endotrakeal Aspirasyonda Serum Fizyolojiğin Etkileri” konulu tezini vererek yüksek lisansını tamamladıktan sonra Zonguldak’a taşındı. 2006-2011 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü / Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yardımcı Doçenç, “Yoğun Bakım Hastalarında Pozisyon Değişimi ve Sırt Masajının Arteryel Kan Gazı, Atım Hızı, Kan Basıncı Üzerine Etkileri” konusundaki tezini tamamladıktan sonra da 2011-2015 yılları arasında aynı birimde Doçent olarak Zonguldak SMYO Müdür Yardımcılığı görvinde bulundu. 2015’e Prof. olan ve Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Sağlık Yüksekokulu ‘na Müdür olarak atanan Çelik, 2016’da aynı fakültede Hemşirelik Bölümü / Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanlığına atandı.

Pekçok ulusal ve uluslararası makalesi yayınlanan Çelik’in 21 adet de kitabı bulunuyor. İngilizce bilen Çelik, evli ve iki çocuk annesi...

 

ETİKETLER : bartın üniversite dekan sevim çelik
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi