Özel yetenek sınavları bugün başlıyor

Birçok başarılı sporcu yetiştiren Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları, bugün başlıyor.
Bu haber 2019-08-21 09:17:36 eklenmiş ve 459 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem Tabakoğlu

Ulusal ve uluslararası başarılara imza atan birçok sporcu yetiştiren Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, “2019 Yılı Özel Yetenek Sınav Kılavuzu” geçtiğimiz haftalarda yayımlandı.

21-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan özel yetenek sınavı için online başvurular 16 Ağustos Cuma günü sona erdi.  Başvuruların son günü Rektörlük’ten Spor Yöneticiliği Programı baraj başvuru puanıyla ilgili bir açıklama yapılarak Spor Yöneticiliği Programı Normal ve İkinci Öğretim için Temel Yeterlilik Testi (TYT) Baraj Başvuru Puanı 150 olarak güncellendiği duyuruldu.

2019-2020 Akademik Yılında Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne 50, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 60, Antrenörlük Eğitimi Bölümü İkinci Öğretime 50, Rekreasyon Bölümü’ne 60, Rekreasyon İkinci Öğretime 50, Spor Yöneticiliği Bölümü’ne 50, Spor Yöneticiliği Bölümü İkinci Öğretimine 50 öğrenci alınacak.

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi eğitim programlarına, ilan edilen kontenjanlarla sınırlı olarak YKS 2019 puanı, Özel Yetenek Sınav Standart Puanı (ÖYSP-SP) ve Adayın Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı (OBP) birlikte değerlendirilerek öğrenci alınacak.

Sınavlar 24 Ağustos’ta sona erecek

Özel Yetenek Sınavı, 21 – 24 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Tesisleri’nde yapılacak.

Bu sınav, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği bölümlerinde eğitim almaya aday öğrencilerin, bu formasyonun alınmasında ve geliştirilmesinde gerekli olan temel fiziksel yeteneklerinin test edilmesini amaçlayan bir yerleştirme sınavı olacak.

100 puan üzerinden değerlendirme yapılacak

Sınav uygulaması kılavuzda açıklandığı şekilde, koordinasyon parkurundan oluşmakta ve 100 puan üzerinden değerlendirilecek.

Adaylar Yerleştirme Puanı’na (YP) göre en yüksek puandan başlamak üzere sıraya konacak ve belirlenen kontenjan sayısı kadar aday sınavı kazanmış olacak.

Adaylar; ilan edilen gün ve saatte sınav yerinde sınav giriş kartı, resmi kimlik, göğüs numaralı tişört ile hazır bulunacaklar.

Göğüs numaralı tişörtü herhangi bir nedenle yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınav sırasını kaçıran adaylar, sınava alınmazlar ve sınava girmekten vazgeçmiş sayılacak.

Ancak çok önemli mazereti olanlar Sınav Yürütme Kurulu’nun mazereti kabul etmesi ve onayı ile sınav süresi içinde sınava alınabilecek. Sınav tarihi geçtikten sonra adaylara ayrıca sınav hakkı verilmez.

Sonuçlar 26 Ağustos’ta açıklanacak

Sınav sonuçları 26 Ağustos 2019 tarihinde ilan edilecek. Yerleştirme Puanına (YP) göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin isimleri, Bartın Üniversitesi (www.bartin.edu.tr) ve Spor Bilimleri Fakültesi internet sayfasından (http://sporbf.bartin.edu.tr ) ilan edilerek duyurulacak. Adaylara ayrıca bir duyuru veya tebligat yapılmayacak. İnternet üzerinden yapılan ilan adaylara tebliğ niteliğinde olacak.

Kayıt hakkında vazgeçmiş sayılacak

Adayların yerleştirme puanları dikkate alınarak yerleştirme puanı en yüksek olandan başlanarak sıralaması yapılacak. Asıl aday listesinde yer alıp bu kılavuzda ilan edilen kayıt tarihlerinde kesin kayıt yaptırmayan aday, kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacak ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemeyecek.

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne asıl olarak yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kesin kayıtları 27 - 29 Ağustos saat 17:30’a kadar mesai saatleri içerisinde yapılacak.

Kontenjan dolmadığı takdirde kayıtlar 29 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak ilanlara göre yedek listeden sırayla yapılacak.

Yedek hakkı da verilecek

Yedek listede adı bulunup da belirtilen gün ve saatte başvuruda bulunmayan adaylar haklarını kaybetmiş sayılacak.

Asıl aday, kayıt süresi içerisinde kesin kaydını yaptırmadığı takdirde, yerine ilk sırada bulunan yedek adaya kayıt hakkı verilecek. Yedek aday listesinde yer alıp bu kılavuzda ilan edilen kayıt tarihlerinde kesin kayıt yaptırmayan aday, kayıt ve yedeklik hakkından vazgeçmiş sayılır ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemeyecek.

Kayıtlar 2-3 Eylül’de

Kayıt yaptırmayan asıl adayların yerine yedek listesinden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 2-3 Eylül 2019 tarihlerinde saat 17.30’a kadar yapılacak. Açıklanan yedek liste kaydından sonra yine de kontenjan dolmazsa kılavuzun “ÖNEMLİ TARİHLER” tablosunda belirtilen 2. yedek listeler açıklanacak ve kalan kontenjanlara adaylar puan sırasına göre sıralanıp kayıt yapılacak.

Listeler web sitesinden açıklanacak

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi web sitesinden açıklanan yedek listeler resmi duyuru niteliğinde olacak.

Web sitesindeki yedek liste duyurularından başka duyuru ve bildirim yapılmayacak. Adaylar web sitesindeki duyuruları takip edecek.

Adayların veya yakınlarının; sınav süresince jüri üyelerine, sınav görevlilerine ve diğer adaylara sözlü veya fiili saldırıda bulunmaları, adayların sportmenliğe, centilmenliğe ve öğrenci disiplin yönetmeliğine aykırı hareket etmeleri, sınav parkurundaki cihazlara zarar vermeleri, hakemlere ve diğer görevlilere sözlü veya fiili saldırıda bulunmaları halinde aday sınavdan ihraç edilecek.

Sınav görevlilerinin şikâyetleri söz konusu olduğunda, bu şikâyetler yetkili birimlere bildirilecek.

 

ETİKETLER : BARTIN ÜNİVERSİTE özel yetenek besyo
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi