“BAKZİFED ile Batı Karadeniz’in gücünü ortaya çıkardık”

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahri Özsoy, bölgedeki iş dünyasının potansiyelini artırarak Batı Karadeniz’in içindeki gücü ortaya çıkardıklarını söyledi. BAKZİFED üyesi iş insanların 15 milyon dolarlık işlem hacmi ile ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağladıklarını kaydeden Özsoy, “Batı Karadeniz Bölgesi iş insanlarının güçlerini birleştirerek önce bölgesine sonra da Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunmalarına imkanlar sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ışığında Batı Karadeniz bölgesi küresel piyasalarda önemli bir ticaret merkezi olarak yerini alacaktır” dedi.
Bu haber 2019-08-20 16:57:45 eklenmiş ve 604 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın’ın da içinde yer aldığı Batı Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarına önemli katkılarda bulunan BAKZİFED, çalışmaları ile göz doldurmaya devam ediyor. Bartın, Karabük ve Zonguldak’ta bin 500 üyesiyle 50 farklı sektörde faaliyet gösteren BAKZİFED, bölge illerinin kalkınması ve illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba gösteriyor.

 

15 milyon dolarlık işlem hacmi

 

Bölgemizin ekonomik veri tabanına yönelik açıklamalarda bulunan BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahri Özsoy, şunları söyledi:
“Üyeler arası bağları güçlendirerek, BAKZİFED çatısı altındaki derneklere üye iş insanlarının güç birliklerini artırmayı hedefliyoruz. Bunun için üyelerimizin bölgesel, ulusal ve uluslararası pazarlara da açılmasına olanak sağlayacak çalışmalar hazırladık.

 

“Teknoloji kullanımı ve dijitalleşmede ileriyiz”

 

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak ticaret şartları da değişti. Demir-çelik sektörü, kömür ve diğer üretim alanlarında her zaman önemli bir bölge olan Batı Karadeniz’de faaliyet gösteren iş insanları ileri teknolojiyi kullanarak dijital gelişmelere entegre olmada en ileri düzeyde.

 

Hedef: Sürdürülebilir gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölge

 

Zonguldak, Bartın, Karabük illerinin kalkınması ve bu illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba sarf ediyoruz. Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in Gücü’nü ortaya çıkardık. BAKZİFED bünyesindeki iş insanları olarak 15 milyon dolarlık işlem hacmiyle Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlıyoruz. Bölgenin ticaret hacminin artması en büyük hedeflerimiz arasında. Hedefimiz; sürdürülebilir gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölgenin iş insanları olarak bölgemizi yeniden ülkenin cazibe merkezi haline getirmek.

 

“Katkı sağlayacak birliktelikler amaçlıyoruz”

 

BAKZİFED olarak derneklerimizin üyelerine global dünyanın şartları olan küresel bakış açısı ile fark yaratmak ve inovatif projeler yapmalarına imkan sağlayacak ortamlar oluşturuyoruz.Küresel piyasaların şartlarına uygun olarak Zonguldak, Bartın, Karabük illerindeki iş insanlarına katkı sağlayacak birliktelikler amaçlıyoruz. Batı Karadeniz Bölgesi iş insanlarının güçlerini birleştirerek önce bölgesine sonra da Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunmalarına imkanlar sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ışığında Batı Karadeniz bölgesi küresel piyasalarda önemli bir ticaret merkezi olarak yerini alacaktır.

ETİKETLER : Bartın BAKZİFED Fahri Özsoy
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi