Bartın polisi, bu bayramda da kuş uçurtmadı

Bartın halkının huzur ve güvenliği için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, başarılı operasyon ve uygulamaları ile 7’den 70’e herkesin takdirini kazanan Bartın Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili süresince il genelinde adeta kuş uçurtmadı ve denetimleri sayesinde yine huzurlu ve güven içinde bir bayram tatili geçirmemizi sağladı.
Bu haber 2019-08-17 15:20:45 eklenmiş ve 795 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanmasının yanı sıra terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla Bartın ilimizde önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınmasının büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Bartın Emniyet yetkilileri, bu kapsamda ilimizde kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde mevzuata uygun bir şekilde denetimler yaptı. Denetimler sırasında il genelinde tüm birimler teyakkuz halinde bulunurken başta Asayiş, Trafik, Terör ve Narkotik konuları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması aranan şahıs ve araçların yakalanabilmesi için uygulama ve denetimler büyük bir titizlik içinde yürütüldü.

 

Tüm izinler kaldırıldı

 

Bunun için öncelikli olarak izinleri kaldıran Bartın Emniyet Müdürlüğü, neredeyse tüm personeli ile Bayram mesaisi yaptı ve ilimizde güvenliği tesis etti. Bu sayede hem Bartınlılar hem de tatillerini ilimizde geçiren turistler huzur ve güven içerisinde bir Bayram yaşadılar.

 

Drone destekli denetimler yapıldı

 

Huzur ve güven ortamının sağlanması için teknolojinin tüm imkanlarından istifade eden Bartın Polisi, drone adı verilen insansız hava aracı sayesinde de başta şerit ihlali ve hatalı sollamalar olmak üzere havadan trafik denetlemesini yaparak kazasız bir tatil geçirmemizi sağladı.

Denetimler ile ilgili olarak bilgi veren Bartın Emniyet Müdürlüğü yetkilileri şunları söylediler:

 

10 bin 815 kişi sorgulandı

 

“Bartın ilimizde Asayiş Şube Müdürlüğümüzce vatandaşlarımıza zarar verebilecek her türlü risk ortadan kaldırılmıştır. Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, Bayram tatili süresince 10 bin 815 şahıs sorgulaması yapılmıştır.

 

Umuma açık yerler denetlendi

 

Otobüs terminalleri ve çevreleri denetlenmiştir. Umuma açık iş yerleri, kafeler, alkollü işletmeler denetlenmiştir. İlimizdeki Park, Bahçeler, metruk Binalar, kurban satış yerlerinin kontrolü sağlanmıştır.

 

20 kişi yakalandı

 

İlimizde hırsızlık, kaçakçılık, yaralama, kayıp şahıs gibi suçlardan hakkında Aranma kararı bulunan 20 kişi yakalanarak adli mercilerce teslim edilmiştir. Bununla birlikte ilimizde yaralama, Hırsızlık uyuşturucu madde ile alakalı olarak da şüpheliler suç unsuru ile birlikte yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

 

 

Trafikte denetim ve tebdirler işe yaradı

 

İlimizde trafik tedbirleri kapsamında öncelikle trafikte görev yapan personel sayısı 2 katına çıkarılmıştır. Trafik ekiplerine ve noktalarına personel takviyeleri yapılarak trafik yönünden sorunsuz bir bayram geçirilmesi sağlanmıştır. Bununla birlikte otobüslere sivil trafik ekipleri yerleştirilerek gizli denetlemeler yapılmıştır. Bayram süresince 3 bin 500 araç kontrol edilmiş 610 araca cezai işlem uygulanarak 56 araç trafikten men edilmiştir. 11 sürücünün ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konulmuştur. İlimiz genelinde 7 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir. Maddi hasarlı kaza sonucu 16 vatandaşımız yaralanmıştır. Çok şükür ilimizde ölümlü kazalar alınan tedbirler sayesinde olmamıştır. Geçtiğimiz yıllara göre yaralamalı trafik kazaları ve yaralı vatandaş sayımızda alınan tedbirler sayesinde düşüş yaşanmıştır

 

Kemer tokalarına el konuldu

 

Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğümüzce İlimizde çeşitli dükkanlarda satılmakta olan ve araçlarda bulunan kemer ikaz sesini kesen kemer tokası dediğimiz aparatlara el konularak sürücü ve yolcuların yol güvenliği sağlanmıştır.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi