Bartın, bayrama hazır

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da Kurban Bayramı’na hazır. Bartın Belediyesi günler öncesinden temizlik yaparak kentteki mezarlıkları ziyaretçiler için hazır hale getirdi. Bugün, Bartın Belediyesi’nce mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak. Belediye bunlara katılmak isteyen vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı ve Karaköy Camii önünden ücretsiz servis kaldıracak. İlimizdeki resmi bayramlaşma töreni ise Pazar günü Vali Sinan Güner’in katılımı ile Millet Konağı’nda gerçekleştirilecek.
Bu haber 2019-08-10 10:50:12 eklenmiş ve 127 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) – Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da Kurban Bayramı’na hazır. Bartın Belediyesi günler öncesinden temizlik yaparak kentteki mezarlıkları ziyaretçiler için hazır hale getirdi. Bugün, Bartın Belediyesi’nce mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak. Belediye bunlara katılmak isteyen vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı ve Karaköy Camii önünden ücretsiz servis kaldıracak. İlimizdeki resmi bayramlaşma töreni ise Pazar günü Vali Sinan Güner’in katılımı ile Millet Konağı’nda gerçekleştirilecek.

Mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak

Bartın Belediyesi’nce Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında her arife gününde hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlar ve şehitlerimizin ruhu için Yasin-i Şerif okuttuklarını söyledi. Akın, “Bartın Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda mübarek Kurban Bayramı dolayısı ile hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ruhu için arife gününde, Asri- Halatçayaması, Karaköy, Orduyeri, Erenler, Gölbucağı ve Aladağ Mezarlıklarımızda Yasin-i Şerif okutacağız. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için Cumhuriyet Meydanı ve Karaköy Camii önünden ücretsiz araç kaldıracağız” dedi.

Vatandaşlar mezarlıklara ücretsiz taşınacak

Akın’ın verdiği bilgiye göre 10 Ağustos 2019 Cumartesi Arefe Günü saat 13.30’da Asri – Halatçıyaması ve Karaköy Mezarlığı, saat 14.15’te Orduyeri ve Erenler Mezarlığı, saat 15.00’de de Gölbucağı Mezarlığı ve Aladağ Mezarlığı’nda

Yasin-i Şerif okutulacak. Asri-Halatçıyaması Mezarlığı’na gitmek isteyenler için saat 13:15’de, Orduyeri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için saat 14.00’de, Gölbucağı Mezarlığı’na gitmek isteyenler için de saat 14.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak. Karaköy Mezarlığı’na gitmek isteyenler için ise saat 13.15’de Karaköy Camii önünden ücretsiz araç kaldırılacak.

Protokolün Cumartesi mesaisi yoğun

Bartın Valiliği de Kurban Bayramı dolayısıyla ilimizde gerçekleştirilecek ziyaretler ve bayramlaşma programları ile ilgili programı kamuoyu ile paylaştı. Buna göre; 10 Ağustos Cumartesi günü yani Arefe günü saat 09:30’da Bartın Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde personel ve hastalar ile bayramlaşma ile başlayacak olan Bartın protokolünün bayram programına Vali Sinan Güner başkanlık edecek. Saat 10:00’da Huzurevi, 10:30’da da Şehitliği ziyaret edecek olan protokol üyeleri, saat 11:00’de ise ilimizdeki şehit ailelerini ziyaret edecek. Vali Güner önderliğindeki protokol üyeleri saat 12:30’da İl Jandarma Komutanlığı’ndaki, saat 12:45’te Subay Gazinosu’ndaki, saat 13:00’te ise Polis Misafirevi’ndeki bayramlaşma programlarına katılacak.

Halkla bayramlaşma 1. gün

Bartın Valisi Sinan Güner Kurban Bayramı’nın 1. günü olan 11 Ağustos Pazar günü saat 13.00’te ise ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının başkan, amir, memur ve halkımızın iştirakiyle, Yukarı Çarşı’daki Millet Konağı’nda yapılacak bayramlaşma programında biraraya gelecek.

ETİKETLER : kurban bayram bartın
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım