İhtiyaç sahipleri sevindiriliyor

Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi tarafından bir yıllık faaliyet süresince çok sayıda ihtiyaç sahibi sevindirildi. 2018 yılı Ağustos ayında açılan ve bu süre zarfında yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibine gıda, giyim, ev eşyası ve kişisel ihtiyaç yardımı yapıldı.
Bu haber 2019-08-08 12:58:18 eklenmiş ve 345 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) -  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile 2018 yılı Ağustos ayında faaliyetlerine başlayan Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’nin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, şunları söyledi:

“Belediyemiz tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Sosyal Hizmet Merkezimizde çok faydalı işler yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. 2018 yılı Ağustos ayı itibariyle başladığımız faaliyetlerimizde 2018 yılı Kurban Bayramı’nda 12 hayırseverimiz tarafından yapılan kurban bağışı 52 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza pay olarak dağıtıldı. 13 vatandaşımız tarafından yapılan adak bağışı 60 kişiye pay olarak dağıtıldı. 950 hayırsever vatandaşımız tarafından giyim ve ev eşyası bağışı yapıldı. Bin 558 ihtiyaç sahibine giyim, 100 vatandaşımıza da ev eşyası yardımı yapıldı. 15 ihtiyaç sahibi ailemize düzenli olarak ev temizliği ve kişisel bakım hizmeti verildi. 3 vatandaşımıza hasta yatağı, 7 vatandaşımıza düzenli olarak hasta bezi, 1 vatandaşımıza da tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Gönüllü ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından 2018 yılı Kurban Bayramı ve 2019 yılı Ramazan Bayramı’nda toplam 58 çocuğumuz giydirildi. Ayrıca 130 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza da gıda yardımı yapıldı. Açılışının ardından geçen bir yıllık süre içerisinde özverili şekilde çalışan Sosyal Hizmet Merkezi çalışanlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte el ele vererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı mutlu etmeye devam edeceğiz.”

ETİKETLER : bartin ihtiyac sahip
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi