Ev sahibi olmanın sevincini yaşadılar!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Bartın’ın Dallıca bölgesinde inşa edilecek 423 konutun kura çekimi gerçekleştirilerek hak sahipleri belirlendi.
Bu haber 2019-08-06 09:16:53 eklenmiş ve 305 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem Tabakoğlu


Bartın’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Dallıca bölgesinde inşa edilecek olan 423 konut projesinde hak sahipleri, çekilen kura sonuçlarıyla belli oldu. 2+1 alt gelir grubu için 300 hak sahibi, 3+1 orta gelir grubu için ise 123 adet hak sahibi noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.

Ev sahibi olma hayali ile başvuruda bulunan vatandaşlar kura çekimi için Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’na akın etti. Salona sığmayan vatandaşlar ise çekilişi dışarıdan takip etti.

Toplam 6 bin 140 kişinin başvurduğu projenin kura törenine katılan vatandaşlar, kendilerine çıkacak daireleri meraklı gözlerle bekledi.

İlk önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi. Son bölümde ise diğer vatandaşlara kura çekildi.

TOKİ Dallıca projesindeki 2+1 nitelikteki 300 daire için 14 şehit ailesi, 296 engelli, 2 bin 42 emekli ve bin 549 normal olmak üzere 3 bin 901 geçerli başvuru yapıldı.

İlk çekilişler 2+1nitelikteki konutlar için yapılırken bu konutlara başvuruda bulunan 14 şehit ailesi doğrudan hak sahibi oldu. Yine 2+1 konutlar için 296 adet engelli başvurusu arasında 15 isim belirlendi. Ardından da 75 emekli, 196 alt gelir grubu kategorilerinde hak sahipleri belirlendi.

Engelli kategorisinde isimlerin berlirlenmesi için kuraları AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ali Özdemir, Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı tarafından çekildi.

3+1 nitelikteki 123 konut için toplamda 2 bin 47 geçerli başvuru alınırken 27 şehit ailesi başvurusundan 13 asil, 116 engelli başvurusu arasından 7 asil, 700 emekli başvurusundan 30 asil, bin 204 alt gelir grubundan 73 asil hak sahibi belirlendi.

Mutluluk gözyaşı döktüler

Kurada ismi çıkan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşayarak gözyaşı döktü. İsmi okunan vatandaşlar bir anda ayağa fırlarken sevinçlerini yakınlarına sarılarak paylaştılar. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri, duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bartın Merkez Dallıca projesinde konutların 300’ü “2+1”, 123’ü de “3+1” nitelikte olacak.  Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 475 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşin ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 929 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Konut kazanamayanlar ücret iadesini ne zaman alacak?

Yapılan kura neticesinde hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade edilecek. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 iş günü sonrasında geri alabilecek.

 

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım