Vali Sinan Güner, mahallelinin sorunlarını dinledi

Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner Millet Konağı’nda Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleriyle buluştu. Gerçekleştirilen toplantıda Vali Güner Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini dinledi. Toplantıda açıklama yapan Vali Güner mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti.
Bu haber 2019-08-03 10:51:58 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Valisi Sinan Güner ve  eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner, Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleriyle Millet Konağı’nda bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri sorun, talep ve önerilerini Vali Güner’e iletti. Köyortası Mahallesi Muhtarı  Şermin Atmaca ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini alan Vali Güner, mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti

 

Otopark sorunu konuşuldu

 Mahalle sakinleri ilk olarak mahallede yaşanan otopark sorununu dile getirdi. Mahalle sakinleri kendi evlerinin önünde bile araçlarını park edemediklerini ifade ederek bu konuda bir çalışma yapılmasını talep etti. Mahalle sakinleri toplantıda ayrıca mahallede özellikle ırmak kenarında yaşanan yanlış parklanmalar yüzünden engelli vatandaşların kaldırıma çıkamadığını, çıksa bile ilerlemekte zorlandığını ifade ederek bu konuda da bir çalışma yapılması gerektiğini belirttiler.

 

Gürültü yapan işletmeler şikayet edildi

Toplantıda dile getirilen bir diğer sorun ise ırmak kenarında yer alan işletmelerden gece geç saatlerde gelen gürültü kirliliği oldu. Mahalle sakinleri Vali Güner’e işletmelerin gece kapanmış olsa bile işletme sahiplerinin gece geç saatlere kadar gürültü yaptıklarını dile getirerek denetimlerin artırılmasını istedi.  Mahalle Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri toplantıda ayrıca mahallede yaşanan enerji ve aydınlatma sıkıntılarını dile getirdi. Muhtar Şermin Atmaca mahallede karanlıkta kalan noktalar olduğunu bu konuda aydınlatma direkleri için başvuruda bulunduklarını ama henüz bir yanıt alamadıklarını ifade etti.

 

Güner, “Çözüm üretmeye devam edeceğiz”

Bartın Valisi Sinan Güner ise sorun ve talepleri not aldığını ifade ederek konuları değerlendireceğini vurguladı. Devleti temsil etmenin milletin gönlünü kazanmakla mümkün olduğunu vurgulayan Vali Güner, “Göreve başladığım ilk günden itibaren köy, mahalle, belde, ilçe ziyaretleri ile vatandaşlarımızla tanışarak sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek için çalışmaya devam diyoruz. Elimizden geldiğince vatandaşlarımızla bir araya gelerek yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Devlet olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Biz vatandaşımıza hizmet için buradayız. Gece-gündüz demeden birlikte çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Gerçekleştirilen toplantı karşılıklı sohbet ve temennilerle sona erdi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım