Vali Güner, Kırtepe sakinleriyle bir araya geldi

Bartın Valisi Sinan Güner Millet Konağı’nda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Bu haber 2019-07-26 15:05:40 eklenmiş ve 578 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem Tabakoğlu

Gerçekleştirilen toplantıda Vali Güner Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini dinledi.

Toplantıda açıklama yapan Vali Güner mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti.

Vali Güner, açıklamasında ayrıca önümüzdeki günlerde de bu tür buluşmaların devam edeceğini belirterek mahalle sakinleriyle bir araya geleceğini ifade etti.

Gerçekleştirilen toplantıda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri sorun, talep ve önerilerini Vali Güner’e iletti.

Müzeye dönüştürülmesi istendi

İlk olarak Bartın Lisesi binasının konuşulduğu toplantıda lise binasının artık modern eğitime cevap veremediğini lise binasının yıkılarak yerine daha modern bir bina yapılması talep edildi. Ayrıca eskiden alanda bulunan ve günümüzde sadece temel taşları kalmış olan Bodosaki Konağı’nın yeniden yapılması, yapılan binanın ise eğitim tarihi ile ilgili bir müzeye dönüştürülmesi iletildi.

Yine alandan eski santral binasına giden tünelin de ortaya çıkarılarak turizme kazandırılması istendi.

Vali Güner ise konuyla ilgili not alarak konuyu değerlendireceğini ifade etti. Toplantıda konuşulan bir diğer konu ise mahallede yaşanan elektrik kesintileri oldu. Mahalle Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ağaç dallarının elektrik kesintilerine sebebiyet verdiğini ifade ederek budama yapılması için ilgili kurumlara başvuruda bulunduklarını ama henüz bir çalışma yapılmadığını belirtti.

Otopark sorunu gündeme getirildi

Muhtar Seyhan ayrıca mahallede yaşanan otopark sorununu da gündeme getirerek bu konuda gerekli çalışmaların bir an önce yapılmasını talep etti.

Vali Güner, sorun ve taleplerini not aldığını ifade ederek konuları değerlendireceğini ifade etti.

Gerçekleştirilen toplantı karşılıklı sohbet ve temennilerle sona ererken Vali Güner ve eşi Beyhan Güner daha sonra Millet Konağı’nda bulunan öğrencileri ve açılan kurslardaki kursiyerleri ziyaret etti.

 

ETİKETLER : VALİ GÜNER KIRTEPE MAHALLESİ
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi