Belediye’den bağımlılığa “yıkım desteği”

Bartın Belediyesi, çağımızın illeti olan uyuşturucu ve bağımlılığa karşı başlattığı mücadele çerçevesinde Gölbucağı Mahallesi’nde bulunan ve uyuşturucu ve alkol bağımlıları tarafından kullanıldığı değerlendirilen metruk bir binayı yıkarak kullanılamaz hale getirdi.
Bu haber 2019-07-24 12:27:27 eklenmiş ve 444 kez görüntülenmiştir.

 

 Karanlık noktaları aydınlatan, riskli alanlarda düzenleme çalışmaları ile alanları görünür ve kontrol edilebilir kılan, metruk binalara girilmemesi için önlem alan Bartın Belediyesi, yanlış amaçlar için kullanılmaya uygun metruk binayı yıktı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi olarak çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi olan uyuşturucu ve bağımlıkla ilgili gerek bilgilendirme, gerekse de tedbir alma amaçlı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Kent merkezimizde ve mahallelerimiz içerisinde metruk kalmış ve yanlış amaçlar için kullanılmaya uygun alanların yıkılması ile ilgili başlatmış olduğumuz çalışma kapsamında Gölbucağı Mahallesi’nde bulunan metruk bina belediye ekiplerimizce yıkıldı. Gençlerimiz ve çocuklarımızın kötü alışkanlık kazanmamaları için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yıkımı gerçekleştirilen binanın bazı kişiler tarafından alkol ve uyuşturucu madde gibi kötü amaçlar için kullanıldığı yönünde şikayet ve söylentiler zaman zaman çeşitli platformlarda dile getiriliyordu.

 

ETİKETLER :
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi