Bu yılki 255 projeden 55’i tamamlandı

İl Koordinasyon Kurulu’na başkanlık eden Bartın Valisi Sinan Güner, ilimizde yılın ilk 6 ayında 255 projede çalışmalar yapıldığını, bunlardan 55’inin tamamlandığını, 142’sinin halen devam ettiğini, 28’inin ihale aşamasında olduğunu ve 6’sının da ihale sürecinin tamamlanarak yer tesliminin gerçekleştirildiğini söyledi. Sözkonusu 255 projenin toplam bedelinin yaklaşık 8 milyar TL olduğuna dikkat çeken Vali Güner, tahsis edilen ödenekler bazında sektörel olarak ulaştırma sektörü projelerinin başyı çektiğini söyledi.
Bu haber 2019-07-23 09:48:18 eklenmiş ve 600 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

2019 yılının 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi. Bartın Valiliği 12 Divan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamlarının yanı sıra yatırımcı kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç katıldı.

 

 

6 ayda 255 projede çalışma yapıldı

 

Toplantının açılış konuşmasını Vali Güner yaptı. Katılımcılara “hoş geldiniz” diyen Güner toplantıda; 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi, koordinasyonu, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesinin yapılacağını söyledi. 2020 yılı yatırım teklifleri ve bunlara ilişkin önerilerin de değerlendirileceğini belirten Vali Güner, toplantıya başlamadan önce ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında genel bir değerlendirme yapmak istediğini söyledi. Vali Sinan Güner, “İlimizde 2019 yılının ilk 6 aylık dönemi içerisinde; 255 projede çalışma yapılmıştır. Bu projelerin toplam bedeli 7 milyar 959 milyon 194 bin TL, tahsis edilen ödenek miktarları ise 458 milyon 405 bin TL’dir. Bu ödeneklerden 270 milyon 253 bin TL harcama yapılarak yüzde 58,96'lık bir nakdi gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

 

 

55 proje tamamlandı

 

Bu süreçte 255 projeden 55'inin tamamlandığını, 142 projede faaliyetlerin halen devam etttiğini bildiren Vali Güner, sözlerini şöyle sürdürdü:

“28 proje ihale aşamasında ve 6 projede ise ihale süreçleri biterek yer teslimi yapılmıştır. Bu projeler dışında belediyeler tarafından 11 proje yürütülüyor.

 

Belediyeler 11.2 milyon bedelli 11 proje yürütüyor

 

Belediyelerimiz tarafından 11 milyon 214 bin TL bedelli 11 proje yürütülmekte. Bunlar için şimdiye kadar 3 milyon 184 bin TL harcama yapılmıştır.

 

 

Ulaşım başı çekiyor

 

Yatırımları, tahsis edilen ödenekten yapılan harcama miktarlarına göre sektörel değerlendirdiğimizde; 196,5 milyon TL ile ilk sırada Ulaştırma sektörü, sonrasında 40.8 milyon TL ile Tarım-Orman sektörü, 14,9 milyon TL ile Eğitim sektörü, 10.6 milyon TL ile Enerji sektörü, ve 5.2 milyon TL ile Diğer Kamu Hizmetleri sektörü yer almaktadır.

 

2020 yatırım teklifleri değerlendirilecek

 

Toplantıda Ayrıca; Cumhurbaşkanlığının 2018/12 sayılı Genelgesinin 45. Maddesi kurulularımızın 2020 yılı yatırım teklifleri değerlendirilerek Valilik görüşü oluşturulacaktır. Toplantı sonrasında yatırım teklifleri Valilik sorumlu kuruluş tarafından ilgili bakanlığa iletilmek üzere kendi merkez teşkilatlarına bildirilecektir.

Yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerinden öncelikle Bölge Müdürlüklerimize söz vererek, ilimiz yatırım projelerini, sorun ve çözüm önerilerini ayrıntılı inceleyeceğiz. Kurumlarımıza yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyor ve bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarı dileklerimle toplantıyı açıyorum.”

Toplantıda daha sonra bölge ve il müdürleri tarafından yapılan çalışmalara ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Bartın Sinan Güner İl Koordinasyon Kurulu
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım