Muhtarlardan Akın’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yoldaş ve dernek üyesi Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Bu haber 2019-07-17 16:19:36 eklenmiş ve 483 kez görüntülenmiştir.

 

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yoldaş 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde 3. kez Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın’a derneği adına çiçek takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akın yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

 

“Su sıkıntısını bitirdik”

 

“Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren ilimize çok önemli çalışmalar kazandırdık. Bu çalışmalardan bir tanesi belediyelerin asli görevleri arasında yer alan şehrin su ihtiyacını karşılama ve gelen su miktarını artırmak adına yapmış olduğumuz çalışmaydı. Çayır Köyü’nde tespit ettiğimiz yer altı su kaynağı oldu. Buradan şehrimize sağladığımız alternatif su ile vatandaşlarımızın ana hatta yaşanacak olası bir arıza durumunda mağdur olmalarını önledik. Bu çalışma için 11.5 kilometre boru hattı döşeyerek suyu kent merkezimize taşıdık. Bugün itibariyle ilimizde su ile ilgili hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

 

“Kanalizasyon sorunu aşıldı”

 

Bir diğer önemli çalışmamızda Bartın Irmağı’nı kanalizasyondan kurtarmakla ilgili yapmış olduğumuz çalışmaydı. Belediyemiz bütçesinden 3 milyon TL harcanan, ayrıca geri kalan proje bedelinin yüzde 85’i Avrupa Birliği, yüzde 6’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibeleri ile karşılanan Bartın Belediyemizin en büyük yatırımlarından biri olan Bartın Belediyesi Dallıca Atıksu Arıtma Tesisi ile Bartın Irmağı’nı kanalizasyondan kurtardık. Toplam maliyeti 5 milyon Euro olan bu proje ile ırmağımız eski berrak günlerine dönmeye başladı.

 

 

“Hava kirlilğinden kurtulduk”

 

İlimiz bir diğer önemli sorunu da hava kirliliğiydi. 2010 yılı Aralık ayı Belediye Meclisimizde alınan karar ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından doğalgaz dağıtım ihalesi gerçekleştirildi. Hava kirliliği başta olmak üzere, kullanım kolaylığı, sanayi alanlarının talebi ve ekonomiye katkısı gibi birçok sebeple ihtiyaç olarak görülen doğalgazın Bartın’a kazandırılması için çalışma başlatmış olduğumuz çalışma günümüz itibariye tamamlanmış olup ilimizde ki hava kirliliği sorununu çözmüş bulunmaktayız.

 

“Sosyal alanlar kazandırdık”

 

Bu çalışmaların yanı sıra Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı, Karaçay Piknik Alanı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Gazhane Kültür Parkı, Yalı Sevgi Parkı gibi birçok sosyal alanı ilimize kazandırdık. Bugüne kadar halkımızla kol kola vererek birlik ve beraberlik içinde çalıştık ve bu hizmetleri hayata geçirdik. Halkımızın teveccühüyle gelmiş olduğumuz Bartın Belediye Başkanlığı görevinde yeni projeler vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum. Bartın Belediyesi olarak her zaman emirlerine amadeyiz.”

Ziyaretin sonunda Başkan Cemal Akın misafirleri ile Belediye Binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım