Tarım Şurası’na hazırlık yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesinde katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan III. Tarım Şurası, Ekim ayında düzenlenecek. Sözkonusu Şura’ya hazırlık için Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de geniş katılımlı bir hazırlık toplantısı yaptı.
Bu haber 2019-07-17 16:12:46 eklenmiş ve 447 kez görüntülenmiştir.

 

Toplantıya Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdür Yardımcısı Erdal Gülmez, İlçe müdürlerimiz, Bartın Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hande Nur Varol, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürü Ahat Deliorman, İl Müdürlüğündeki Şube Müdürleri,  Birlik Başkanları, Kooperatif Başkanları, özel sektör temsilcileri, Önder Çiftçiler ve teknik personel katıldı.

 

 

Toplantı gündeminde yer alan; bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi; gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliğini temin; kırsal kalkınma, toprak su kaynakları ve biyo-çeşitliliğin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımı; çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi; tarımsal ve hayvansal üretimin planlanması, orman ve mera yönetimi; tabiatın korunması konularında mevcut durum, güçlü ve zayıf yönler, geleceğe yönelik hedef ve stratejiler başlıkları paydaşlarımızla karşılıklı olarak istişare edildi.

Toplantıda gündeme getirilen konu ve önerilerin bir rapor haline getirilerek bakanlığa sunulacağı bildirildi.

 

 

Şura’nın tanıtım toplantısı bugün

 

III. Tarım ve Orman Şurası'nın tanıtım toplantısı da, bugün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de katılımıyla yapılacak. Ekim ayında düzenlenecek Şura'nın tanıtım toplantısı, Orman Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilecek. Toplantıya katılacak olan Bakan Pakdemirli de şura sürecine ilişkin bir konuşma yapacak.

 

Bayram, toplantı için Ankara’ya gidiyor

 

Ekim ayına kadar geçecek sürede 21 çalışma grubunda, öğretim üyelerinden 163, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden 268, bakanlık personelinden 412 ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 39 kişi olmak üzere toplamda 882 kişi görev alacak.

Tanıtım toplantısına arasında Abdülsesser Bayram’ın da bulunduğu 81 ilin Tarım ve Orman İl Müdürlerinin yanı sıra 162 üretici firmanın temsilcileri de katılacak.

Türkiye’de tarım ile ilgili önümüzdeki 25 yılın yol haritasının çıkarılacağı Şura’da alınacak kararlar ve oluşturulacak sonuç bildirgesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

 

ETİKETLER : Bartın Ankara tarım Şurası Bekir Pakdemirli Abdülsetter Bayram
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım