Akın, Bahçeli için Kastamonu’ya gitti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kastamonu – Çankırı İl Başkanlıkları ve Belediye ziyareti programı kapsamında Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi Kastamonu’da karşıladı.
Bu haber 2019-07-15 16:31:20 eklenmiş ve 441 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda partisinin belediye başkanlıklarını kazandığı illere tebrik ziyaretleri gerçekleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu kapsamda son olarak Kastamonu’ya gitti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da, program kapsamında Genel Başkanı’nı karşılamak için Kastamonu’ya gitti. Başkan Akın’a, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik de eşlik etti. Kastamonu’ya oldukça kalabalık bir ekiple giden MHP Lideri, Kastamonu Belediye Başkanı ve MHP İl Başkanı’nın yanı sıra oldukça kalabalık bir partili grubu tarafından coşku içerisinde karşılandı.

 

 

Bahçeli Belediye’ye ve parti teşkilatını ziyaret ederek, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde elde etmiş oldukları başarıdan dolayı kendilerini kutlayarak teşekkür etti.

Daha sonra vatandaşlara hitaben de bir konuşma yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları özetle şöyle:

 

 

“15 Temmuz’da ihanet imanı geçemedi”

 

“Tam 3 yıl önce TSK içine yuvalanan terörist bir kadro millete ve devlete silah doğrultmuştur. 251 vatan evladımız şehit olmuştu. 2 bin 194 vatan evladı yaralanmıştı. 15 Temmuz'da satırları ihanet ve melanetle yazılmış karanlık bir senaryo tedavüle sokulmuştu. Amaç Türkiye'yi içten yıkmaktı, ülkeyi bölmek ve paylaşmaktı. Gölbaşı'nda 51 özel harekat polisini şehit ettiler, TBMM'ye alçakça saldırdılar, emniyet ve istihbarata, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalanmıştı. 15 Temmuz'da Türk ve Türkiye ve İslam düşmanları kuyruğa girmiş, kudurmuş gibi üzerimize gelmişlerdi. 15 Temmuz'da Türk milletinden intikam alınmak istendi. 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'ne zehirli hançer saplanmıştır. Türk milleti 7'den 70'e ayağa kalktı. İhanet imanı geçemedi. İşgal emelleri milli iffeti yenemedi. 1 dolarlık namussuzlar kaçacak delik aradılar. Gene de yakayı kurtaramadılar. FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu konuda tavsama, ihmal, hoşgörü olamaz. Hatırlı ve arkası olan FETÖ'cülerin korunması diye bir şey söz konusu edilemez. Elbette mücadele hukuk ve adalet kümesinde yapılmalıdır.

 

“Mevcut sisteme sahip çıkılmalı”

 

15 Temmuz'da onlar bize acımadı, biz de acıyamayız. Türkiye, FETÖ musibetinden kurtulmalıdır. Bu karanlık dönem kesin olarak bitirilmelidir. 15 Temmuz Türk milletini Anadolu'da boğma girişimidir. Maruz kaldığımız tehlikeler henüz bitmemiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne sahip çıkılmalıdır. 7 Ağustos Yenikapı dirilişi yaşatılmalıdır. Bunların kökü kurutulmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin gelecek umududur. Milli güvenlik ve beka sorunlarına çaredir.

 

 

“‘Eski sisteme dönelim’ diyenler FETÖ ile irtibatlı”

 

Eski sisteme dönelim diyenlerin FETÖ ile irtibatı vardır. Bunlar icazetlidir, ikiyüzlüdür. Kalpleri mühürlüdür, siyasetleri rehinlidir. CHP Genel Başkanı'nın bir yandan ABD tipi başkanlık sistemini önerip, diğer yandan parlamenter sistemi önermesi tuzaktır, kumpastır. Eski sistem ekonomik krizlere, kutuplaşmalara, darbelere kapı aralamadı mı? Hangi dönem huzur yüzü gördük? Koalisyon tartışmaları gelecek ümitlerini tahrip etmedi mi? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni karalamaya tevessül edenler cepheleşme siyasetinden yaralanan art niyetli oluşumlardır. Yeni hükümet sistemine boyun eğdiremeyeceklerdir.

 

 

"Tartışmak Türkiye’nin elini zayıflatır”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin rehabilite veya revizyonundan ziyade, devlet ve toplum hayatında kökleşmesi amacıyla mücadele edilmelidir. Yeni hükümet sistemini tartışmaya açmak, Türkiye'nin elini zayıflatacaktır. MHP olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin güçlenmesi konusunda atılacak her müspet adıma destek vereceğiz.”

 

Yemekte istişarelerde bulundular

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bahçeli’nin halka hitabının ardından beraberindeki Özçelik ile Kastamonu Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyarettte de yer aldı. Sonrasında ise yemek programına katılan Akın, yemekte Genel Başkanları ile ilimizi, bölgemizi ve Türkiye’yi ilgilendiren konularda istiyarelerde bulunma fırsatı yakaladıklarını da söyledi. 

ETİKETLER : Bartın Kastamonu MHP Devlet Bahçeli Cemal Akın
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım