“15 Temmuz Türkiye’nin kahramanlık destanıdır”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, terör örgütü FETÖ’nün ülke yönetimini ele geçirmek amacıyla yargı, Emniyet ve Silahlı Kuvvetler içindeki yapılanması ile kalkıştığı hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016’nın Türkiye’nin kahramanlık destanı olduğunu savundu. Tunç, “Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.
Bu haber 2019-07-15 09:19:21 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

 

15 Temmuz’un 3. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Tunç, ülkemiz tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirdiği 15 Temmuz’un, “darbeci hainlerin yabancı güçlerin desteği ile gerçekleştirmek istedikleri işgal girişimi” olduğunu savunan Tunç, mesajında şunları dile getirdi:


“Emanete sonuna kadar sahip çıkacağız”

 

“İşgal girişimi, milletimiz tarafından püskürtülmüş, milletimiz gösterdiği kahramanlıkla istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak, adeta Türkiye’nin yeniden doğuşunu gerçekleştirmiştir. 15 Temmuz, Türkiye’nin kahramanlık destanıdır. Bu destanı yazan şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız.

15 Temmuz’da bundan 3 yıl önce ülkemiz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı, bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı, TBMM bombalandı, tanklar milletimizin üzerine yürütüldü, insanların üzerine kurşun yağdırıldı.  Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan FETÖ terör örgütü mensupları, asker kılığına girerek Türkiye’ye saldırdı. Bu saldırıyı milletimiz büyük bir dirayetle, azimle, kararlılıkla püskürtmeyi başardı. Türk milleti, demokrasi mücadelesinin, insan hakları mücadelesinin, vatan, bayrak mücadelesinin, bağımsızlık mücadelesinin nasıl yapıldığını bütün dünyaya göstermiş oldu. Ve içimizdeki hainleri, onları kumanda eden küresel güçleri mağlup ederek, tarihi bir başarıya imza attı.”  

15 Temmuz’un karanlık gecesi, milletimizin kahramanlığı ile aydınlık bir güne açıldı. O gece, Türkiye uçurumun kenarından döndü. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleşen yeni istiklal mücadelesi, O’nun ‘Haydi meydanlara vatanımıza sahip çıkmaya’ dediğinde hiç tereddüt etmeden canı pahasına tankların önünde duran milletimiz tarafından başarıldı. Bu uğurda 252 şehit verdik, 2 bin 190 vatan evladı gazi oldu.

 

Bartınlı şehit ve gaziyi de andı

 

Şehitlerimizden biri de Bartınlı hemşehrimiz Mustafa Yaman. Gölbaşı Özel Harekat Cami’nin din görevlisi iken darbeci hainlerin bombaları altında 53 polisimiz ile birlikte şehit olmuştu. Yine Bartınlı kardeşimiz Sabri Gündüz, İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde darbecilerle mücadelede yaralanarak, bacağını kaybetti. ‘Ayaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz’ diyen kahramanımız vatan ve bayrak uğruna fedakarlığın en anlamlı örneğini ortaya koydu. Tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Onların emaneti olan vatanımızı her türlü tehlikeden korumakta kararlıyız.

 

Terör örgütleri ile mücadele sürecek

 

15 Temmuz’u unutturmak isteyenler olabilir. Ama bu millet 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacaktır. Bu ülkede artık bu tür darbe girişimleri, demokrasiye müdahaleler devri kapanmıştır. Hiçbir şer güç milletimize karşı gelemeyecek, bunu aklının ucundan dahi geçiremeyecektir. 15 Temmuz darbecileri bağımsız yargı önünde hesap vermektedirler. Hukuk içerisinde gerekli cezaları verilmeye devam etmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ve ülkemizi huzursuz eden tüm terör örgütleri ile kararlı mücadelemiz devam edecektir.

Biz şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkmakta kararlıyız. Ülkemizi huzur içerisinde birlik içerisinde çok daha ileriye taşımaya, lider ülke yapmak için, halkımızın refahını artırmak için gecemizi gündüzümüze katmaya inşallah devam edeceğiz. Bayrağımıza her zaman sahip çıkacağız. Ve 15 Temmuzu çocuklarımıza her zaman hatırlatacağız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi minnetle yad ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç 15 Temmuz
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım