Kasapoğlu: “FETÖ’nün siyasi kanadı deşifre edilmeli”

İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, “FETÖ terör örgütünün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip hak ettikleri yargılanmalar ile bertaraf edilmesi demokrasimiz ve devletimizin bekası için elzemdir” dedi.
Bu haber 2019-07-15 09:04:36 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

 

İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, terör örgütü FETÖ’nün devlet içindeki bir çok kurum ve kuruluşuna sızmış kadrolarının büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, gerekli yargılama ve bertaraf edilme işlemlerinin yapılmış olmasına rağmen siyaset yapılanmasının halen açığa çıkartılamamasını eleştirdi. Kasapoğlu, “FETÖ terör örgütünün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip hakettikleri yargılanmalar ile bertaraf edilmesi demokrasimiz ve devletimizin bekası için elzemdir” dedi.

 

“Asla unutmayacağız”

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, 15 Temmuz 2016 tarihinde, devlet kurumları içinde aldıkları tavizler neticesinde yapılanma fırsatı bulan ve özellikle TSK ve polis teşkilatı içinde kumpas ve sözde davalar neticesinde komuta ve idare makamlarına kadar sinsice sızan FETÖ terör örgütünün, Devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı hain bir darbe teşebbüsünde bulunduğunu ancak bu kalkışmanın milletimizin topyekûn birlikteliği, kararlılığı ve cesaretiyle bertaraf edildiğini anımsattı. Kasapoğlu, sözkonusu hain kalkışmanın; Türk Devleti’nin işgali, Türk Milleti’nin esareti ve demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylem olduğuna dikkat çekerken bunun asla unutulmayacağını söyledi. Kasapoğlu mesajını şöyle sürdürdü:
“Bu hain kalkışmaya karşı vücutlarını siper eden şehitlerimizi rahmetle yad ederken hepsine Allah'tan rahmet, gazi ve yaralılarımıza sağlık ve şifalar diliyor, minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

“Devletimizin bekası için elzem”

 

Bu kalkışmaya cesaret eden hain FETÖ terör örgütünün bir çok kuruma sızmış kadroları büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, gerekli yargılama ve bertaraf edilme işlemleri yapılmış olmasına rağmen siyaset yapılanması ve unsurları halen açığa çıkartılamamıştır. Bu hain örgütün siyasal yapılanmasının ivedilikle üzerine gidilmesi ve bir an önce deşifre edilmesi gerekmektedir. İYİ Parti Meclis Grubu ve partimiz bu konuda önergeler ve açıklamalarla elinden geldiğince bu problemi halkımıza anlatmaya devam edecektir. FETÖ terör örgütünün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip hakettikleri yargılanmalar ile bertaraf edilmesi demokrasimiz ve devletimizin bekası için elzemdir.

Biz İYİ Parti olarak devletimize, milletimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize kast eden FETÖ terör örgütü, PKK ve diğer bölücü örgütlere asla geçit vermeyeceğimizi ve bu örgütlerin çökertilmesinin Türk milletine karşı asli sorumluluklarımızdan birisi olduğunu, bu konuda üstümüze düşen görevin bilincinde olduğumuzu ve bu sorumluluğumuzun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğimizi Türk kamuoyuna bildiriz.”

ETİKETLER : Bartın İYİ Parti Mehmet Kasapoğlu 15 Temmuz
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım